چه الیاف هایی در زمستان بپوشیم؟

الیاف که از مواد طبیعی به دست می آیند با پوست و طبیعت انسان سازگاری بیشتری دارند و برای زمستان مناسب تر هستند.

الیاف های مناسب پوشش زمستانی

در زمستان گرم نگه داشتن خود برای بیشتر مردم، از شیک بودن بیشتر اهمیت دارد. اما چرا نتوانیم هردو را با هم داشته باشیم؟ اگر از جنس مناسب لباس استفاده کنید، هم شیک می شوید و هم شما را گرم نگه می دارد. جنس مناسب برای لباس زمستانی باید مقاوم، گرم و طبیعی باشد و هم چنین زیبا به نظر برسد.

الیاف مناسب زمستان
الیاف طبیعی بسته به منشاء شان به دو گروه تقسیم می شوند، الیاف طبیعی گیاهی و الیاف طبیعی حیوانی
در نظر گرفتن این عوامل به شما در انتخاب مناسب کمک می کند:

کت و شلوارهای با جنس فاستونی
صرف هزینه در این نوع لباس مسلما ارزشش را دارد، این پارچه قوی، زیبا و بادوام است. که می تواند با سایر لباس ها و بافت ها استفاده شود. اما هنگام خرید دقت داشته باشید که در بافت آن از الیاف طبیعی استفاده شده باشد.

- پارچه هایی که از الیاف طبیعی تهیه می شوند دارای بافت محکم و فشرده ای هستند با این وجود هوا به خوبی در آنها جریان پیدا کرده و باعث عرق کردن و ناراحتی های ناشی از آن نمی شوند.

فاستونی
یک الیاف قوی، خشن، در عین حال انعطاف پذیر و شیک است. این جنس قرن هاست که برای لباس های زمستانی به کار می رود. در دوران ادوارد در بریتانیا برای چند دهه این لباس ها توسط جامعه با کلاس بالاتر پوشیده می شده است اما حتی با دموکراتیزه شده صنعت مد و فشن جایگاه خود را از دست نداد.

چگونه لباس عروس مناسب انتخاب کنیم؟

- الیاف طبیعی در محیط زیست تجزیه شده و باعث آلودگی آن نمی شوند.

چرم: بهترین گزینه انتخاب در طول سال است. زیرا یک سری ویژگی های خاصی دارد، چوت تقریبا در همه محیطی پوشیده می شود و با هر چیزی ست می شود. برای زمستان یک کت چرم، شلوار چرمی، دست کش و … که از چرم طبیعی باشد شما را می تواند بسیار گرم نگه دارد.

انواع مخمل
بین این دو نوع پارچه تفاوت هایی وجود دارد:
Velour - ولور یک الیاف ساخته شده از پنیه و فیبرهای ترکیبی است؛ و گزینه مناسبی برای استفاده در لباس های بیرون راحتی است. این گزینه برای زمستان مناسب است اما دقت کنید از جنس بسیار نازک آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود سرما به شما نفوذ کند . می توانید از یک کت مخملی (Overcoat) در زمستان استفاده کنید که ایده خوبی است.

Velvet - بافته شده از سیلک، نایلون، موهر، پشم و گاهی پنبه ساخته می شود. این نوع جنس پارچه لوکس و با وقار است و می تواند در موقعیت های خاصی پوشیده شود.

- الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی از دوام بیشتری برخوردارند، البته به شرط آنکه در شستشو و نگهداری آنها دقت کرده و به توصیه های نگهداری از لباس خود عمل نمایید.

Velveteen - معمولا از پنبه و سیلک ساخته می شود و نسبت به مخمل می تواند در موقعیت های راحت تر استفاده شود.

مدل لباس های شیک در شب یلدای امسال
لباس های شب معمولا بی هدف، به رنگ های مختلف نیستند. در اصل، رنگ های مختلف معانی متفاوتی دارند بطور کلی لباس شب یلدا یکی از پر طرفدارترین انواع لباس زنانه است. انتخاب لباس شب کار ساده و راحتی نیست بلکه به ظاهر و فرم بدن شما بستگی دارد.

فرق بین ولوت و ولور در این است که ولوت بافته شده است اما ولور ساخته می شود (نمد می شود.)

Corduroy (مخمل کبریتی)
این نوع پارچه نیز گزینه مناسبی برای زمستان است زیرا گرم و منعطف ست و اغلب برای شلوار استفاده می شود، اما گاهی طراحان برای لباس های دیگر نیز استفاده می کنند. می توانید برای پوشش زیری پیراهن مردانه های از این جنس، از پیراهن های جنس نازک تر استفاده کنید که علاوه بر گرم نگه داشتن شما، زیباتر هم دیده می شود. هم چنین این پیراهن مردانه ها را می توانید با شلوارهای جین ست کنید که مناسب برای موقعیت های غیر رسمی است.

خز طبیعی سال هاست که در زمستان مورد استفاده افراد قرار می گیرد. خز سمور، راسو، خرگوش، روباه و پوست سگ آبی پوشش های بسیار لوکسی هستند.

برای کسانی که تمایلی به استفاده از خز طبیعی ندارند خزهای مصنوعی می توانند جایگزین شوند.

خز مصنوعی
اگر از خزهای مصنوعی استفاده می کنید مطمئن شوید بهترین گزینه را داشته باشید که معمولا گرانتر نیز هستند.
پلار: این پارچه می تواند به طول متداول پوشیده شود و می تواند بسیار راحت باشد. یک سویشرت این جنسی می تواند گرمای زیادی به شما بدهد.

- لینن یکی از قدیمی ترین الیافی است که بشر برای تهیه لباس و پوشاندن خود از آن استفاده کرده

ابریشم: شاید برای شما جای شگفتی داشته باشد که ابریشم در زمستان هم می تواند استفاده شود، ابریشم در تابستان شما را خنک نگه می دارد و در زمستان شما را گرم نگه می دارد. در واقع ابریشم یک ماده طبیعی بسیار قوی است که اگر خوب شسته شود رنگ، شکل و قدرت خود را از دست نمی دهد. از آنجایی که این پارچه لوکس است هزینه ی بالایی برای خرید آن باید بپردازید.

نکته: از پوشیدن لباس پنبه در زمستان خودداری کنید زیرا رطوبت بدن شما را جذب می کند و تمام حرارت بدن شما را خارج می کند و باعث می شود بیشتر سرما را حس کنید.

بیایید با استفاده از الیاف طبیعی به خودمان و محیط زیست مان احترام بگذاریم

منبع : banimode.com

مطالب مرتبط
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *