روش های کاهش وزن در 10 کشور جهان

رضا صادق زاده

کاهش وزن در کشور های مختلف جهان تفاوت هایی دارد که شاید برای افرادی که دنبال کاهش وزن هستند بدرد بخورد

کاهش وزن، کشورهای مختلف جهان

روشهای موفق کاهش وزن در کشورهای مختلف

در گوشه و کنار دنیا، افراد به دنبال روش هایی هستند که به آنها در کاهش وزن کمک کند. در برخی کشورها عادت های خاصی وجود دارد که پیروی از آنها به ما نیز می تواند کمک کند وزنمان را متناسب نگه داریم؛ مثلا در برخی از کشورهای اروپایی وقتی وارد رستوران می شوید، روی میزتان سوپ و آب معدنی می گذارند تا با خوردن آنها کمی حجم معده تان پر شود.

جدول هفتگی افزایش وزن در دوران بارداری
فرانسوی ها پشت میز شام می نشینند و با هم گپ می زنند
فرانسوی ها به دور هم بودن اعضای خانواده برای صرف شام، اهمیت زیادی می دهند. 92 درصد از خانواده های فرانسوی در كنار هم شام می خورند و این آمار در مقابل 28 درصد خانواده های آمریكایی كه هنگام صرف غذا دور هم جمع می شوند، بسیار چشم گیر است. فرد پسكاتور، متخصص تغذیه می گوید: “دور هم غذا خوردن یكی از مهم ترین اتفاق های روزانه در فرانسه است كه سبب می شود افراد هنگام صرف غذا حوادثی را كه طی روز برای شان رخ داده تعریف كنند و منحرف شدن ذهن از غذا خوردن باعث ایجاد وقفه در صرف غذا شده و آهسته تر غذا خوردن سبب كاهش حجم غذا و زودتر سیر شدن می شود.”

تقویت عضلات باعث کاهش وزن می شود؟
آفریقایی ها چای و دم كرده گیاهان را می نوشند
اهالی آفریقای جنوبی علاقه فراوانی به نوشیدن چای، چای سبز، دم كرده انواع گیاهان و نوعی چای به نام “روی باس” دارند. آنها این نوشیدنی ها را معمولا بدون شیرین كننده های مصنوعی می نوشند و با این كار كمترین كالری را نسبت به نوشیدن قهوه شیرین یا چای همراه با قند و شكر دریافت می كنند. آفریقایی ها به خوبی می دانند كه در مواجهه با استرس باید یك دم كرده گیاهی بخورند، نه مقدار زیادی خوراكی پُركالری. آن ها همچنین همیشه به پیام گرسنگی مغزشان توجه نمی كنند و اعتقاد دارند كه اكثر اوقات پیام گرسنگی در اثر كمبود آب بدن از سوی مغز صادر می شود؛ بنابراین به جای غذا خوردن، یك لیوان چای یا دم كرده گیاهان را می نوشند.

از بین بردن چربی بالای ناف در 4 مرحله
سوئیسی ها روزانه یك ظرف میوزلی می خورند
میوزلی تركیبی از جوی دوسر بوداده و یك نوع میوه(معمولا سیب) است، به علاوه كمی از انواع مغزها و كشمش. سوئیسی ها یك ظرف از این معجون را هر روز به عنوان صبحانه صرف می كنند تا به سالم تر ماندن و كنترل وزن شان كمك كنند. فیبر موجود در میوزلی باعث می شود كه این غذا به آهستگی در بدن هضم شود و در نتیجه فرد برای مدت طولانی تری سیر بماند. اگر قصد دارید كه شما هم این صبحانه مغذی و خوشمزه را در منزل تهیه و صرف كنید، هرگز بیشتر از 14 گرم شكر به آن اضافه نكنید.

آب کردن چربی شکم کمتر از 6 هفته
مكزیكی ها یك عصرانه مفصل می خورند و یك شام سبك
معمولا در همه جای دنیا، سه وعده اصلی غذا شامل صبحانه، ناهار و شام است اما مكزیكی ها به جای شام، یك عصرانه مفصل حدود ساعت 4 بعدازظهر می خورند. آنها اعتقاد دارند كه خوردن عصرانه كامل باعث اجتناب آنها از صرف وعده شام می شود یا شام آنها را بسیار سبك می كند و در نتیجه، گرسنگی هنگام صبح به سراغ شان می آید و آنها را مجبور به خوردن یك صبحانه كامل و مغذی می كند. مكزیكی ها می گویند كالری روزانه كسب شده از طریق صبحانه، ناهار و عصرانه تا شب هنگام و وقت خواب می سوزد و این طوری آنها دیگر با مشكلات چاقی و اضافه وزن روبه رو نمی شوند.

سوزاندن تضمینی چربی شکم با 6 روش ساده
لهستانی ها غذاهای خانگی را جایگزین غذاهای رستورانی می كنند
تنها 5 درصد از لهستانی ها وقت خود را صرف غذا خوردن در بیرون از منزل می كنند. مردم لهستان به خوبی دریافته اند كه مصرف نكردن غذاهای خانگی یعنی خوردن هر چه كمتر از مواد غذایی سالم و استفاده هر چه بیشتر از غذاهای چرب و پُركالری رستوران ها و در نتیجه، چاقی های بیش از اندازه. اعتقاد لهستانی ها این است كه با تهیه غذاهای خانگی علاوه بر سلامت، می توان پول بیشتری هم ذخیره كرد.

رهایی از چربی شکم با این نکات
آلمانی ها صبحانه را جدی می گیرند
75 درصد از آلمانی ها بدون خوردن صبحانه از خانه خارج نمی شوند. اینطور هم نیست كه هر روز تخم مرغ نیمرو بخورند و كلی چربی و كالری به درون رگ هایشان بفرستند. آن ها كمی زودتر از خواب برمی خیزند، یك لیوان آب میوه طبیعی و تازه می گیرند و به همراه مقداری نان سبوسدار آنرا میل می كنند. شاید تصور خیلی از افراد باشد كه با حذف یك وعده غذایی مانند صبحانه می توانند سریع تر و راحت تر لاغر شوند اما اعتقاد پژوهشگران انگلیسی این است كه نخوردن صبحانه و گرسنه ماندن سبب تحریك افراد نسبت به خوردن خوراكی های پُركالری قبل از وعده ناهار می شود. حذف این وعده غذایی مساوی با نخوردن مواد غذایی مفید و مصرف خوراكی های پُركالری و چاق كننده است.

درمان چربی زیادی خون با گیاهان دارویی
برزیلی ها نان و حبوبات می خورند
یكی از عادات مردم برزیل این است كه به همراه تمام وعده های غذایی شان مقداری نان میل كنند. نان جزو منابع غذایی كربوهیدرات ها بوده و به علت دیر هضم شدن سبب می شود كه فرد به مدت طولانی تری سیر بماند. همچنین مصرف مقدار كمی از این ماده غذایی سبب زودتر سیر شدن افراد هم می شود و تحقیقات جدید هم ثابت كرده اند كه 14 درصد از افرادی كه همراه غذای شان مقداری نان یا حبوبات می خورند در مقایسه با سایرین كمتر به چاقی و اضافه وزن مبتلا می شوند.

روش های موثر در کاهش چربی شکم کدامند؟
تایلندی ها غذاهای تند و پرادویه می خورند
غذاهای تایلندی مانند غذاهای هندی از جمله تندترین و پرادویه ترین غذاهای دنیا هستند و همین موضوع را می توان علتی برای چاق نشدن مردم تایلند دانست. فلفل باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می شود و غذاهای پُرادویه سبب می شوند تا فرد آهسته تر غذا بخورد و در نتیجه زودتر احساس سیری كند، بنابراین درست كردن غذاهای پرادویه می تواند راهكار مناسبی برای لاغر شدن به حساب آید.

نروژی ها در تعطیلات ورزش می كنند
این یك سنت ریشه دار و عادت قدیمی در بین نروژی ها است كه تمام روزهای تعطیل كل اعضای خانواده از پیر و جوان در كنار یكدیگر جمع می شوند و با هم از خانه بیرون می زنند و تمام روزشان را با فعالیت های ورزشی مختلف از پیاده روی گرفته تا فوتبال، هاكی و اسكی پُر می كنند. درست برعكس آمریكایی ها كه ترجیح می دهند روزهای تعطیل جلوی تلویزیون لم بدهند و فوتبال تماشا كنند و هله هوله بخورند.

مواد غذایی که کاهش چربی شکم می آورد
انگلیسی ها ساندویچ های كوچك می خورند
یكی از رازهای لاغر بودن اغلب انگلیسی ها این است كه آن ها همیشه وقتی به رستوران می روند، كوچك ترین و كم كالری ترین ساندویچ را سفارش می دهند. ساندویچ های چندلایه به همراه پنیر و سس اضافه، جایی در فهرست خوراكی اغلب انگلیسی ها ندارد.

9 علت مهم آب نشدن چربی های دور شکم
برگرفته از عصر ایران

مطالب مرتبط