آیا خواص ادویه های در آشپزخانه را می دانید؟

رضا صادق زاده

یکی از خواص ادویه ها ضد سرطان بودن آنهاست اگر فواید ادویه ها را کنار بگذاریم یک خوش طعم کننده غذا هستند

معرفی خواص و فواید ادویه ها

حتما می دانید، مصرف به اندازه ادویه موجود در آشپزخانه ها علاوه بر خوش عطر و طعم كردن خوراک، خواص زیادی برای بدن دارد كه تسهیل در هضم غذا، تنظیم قندخون و… از آن دسته اند.

جوز هندی، خواص ادویه
جوز هندی هسته میوه ای هلو مانند است كه در اندونزی عمل می آید
جوز هندی؛ خوش طعم کننده
درباره جوز هندی معرب گوچ هندوک پارسی یا جوز بویا نوعی ادویه است. جوز هندی تخم سخت و خوشبوی درخت جوز بویا است که آرد می کنند و مصرف آن به عنوان ادویه صورت خشک شده در مناطق گرمسیری رواج بسیاری دارد. آنچه جوز هندی را به یکی از طعم دهنده ها و ادویه های پرمصرف در غذا- به خصوص در مناطق گرمسیری- تبدیل کرده است، عطر و بوی تند و مطبوع آن است.

نمره منفی: مصرف بیش از اندازه آن به دلیل دارا بودن تركیبات آلكالوئیدی باعث تاثیر مستقیم روی سلول های مغز و ایجاد حالات توهم زاست. مصرف مداوم آن زیان آور و استفاده از 4 گرم آن در یك نوبت باعث مسمومیت شدید می شود، پس در مصرف آن زیاده روی نكنید و هنگام مصرف آن را رنده كنید تا عطر آن تبخیر نشود.
طریقه استفاده: پودر آن در تهیه ادویه تركیبی یا به تنهایی در غذاهایی مانند لوبیاپلو یا خورش قیمه جای استفاده دارد.

خواص خیار | خاصیت درمانی و غذایی خیار
ویژگی های پزشکی: تاثیر ویژه جوزهندی در هضم غذا و تسكین دردهای روماتیسمی است.
نمره مثبت: جوزهندی از آن دست ادویه هایی است كه علاوه بر عطر، طعم نیز دارد. معمولا در تهیه دسرها یا دستورها غذایی ویژه ای كه از هند یا كشورهای عربی به آشپزی ایرانی راه پیدا كرده استفاده می شود.

تخم گشنیز، خواص ادویه
تخم گشنیز به صورت درسته یكی از معطركننده های ترشی است
تخم گشنیز؛ ادویه مرموز
درباره تخم گشنیز: گشنیز تازه گیاه معطری است که در کوکو و آش استفاده می شود. تخم آن را نیز تفت داده و پودر می کنند و به عنوان ادویه خصوصاً در غذاهای هندی ، در ادویه گرام ماسالا استفاده می کنند. مخلوط پودر تخم گشنیز و زیره سبز در غذاهای ایرانی مثل خورش ها، عدسی و عدس پلو استفاده می شود

نمره منفی: باید توجه داشت كه مصرف بیش از حد آن باعث بی حسی و گیجی شدید می شود كه باید از آن برحذر بود.
طریقه استفاده: بوی آن خوش اما فرار است، بنابراین در هرنوبت تنها مقدار مورد نیاز را آسیاب كنید تا عطر آن در غذا مشخص باشد.
نمره مثبت: تخم گشنیز دارای مقادیر قابل توجهی كلسیم و ویتامین های A و C است كه باعث تقویت بدن می شود.

ویژگی های پزشکی: پودر آن به شدت میكروب كش است و در زمان ابتلا به بیماری های گوارشی مانند اسهال خونی، وبا و تیفویید كه هنوز در فصول گرم بخش هایی از كشورمان را درگیر می كند، بسیار مفید است. راه مصرف ویژه ای ندارد، تنها مقداری از آن را در غذا بریزید و بس. در گذشته های نه چندان دور برای خوشبوكردن دهان و تسكین درد دندان نیز مورد مصرف داشته است.

فواید ادویه، خواص ادویه
خواص هل بسیار شبیه شربت اكسپكتورانت است
هل؛ ادویه دوست داشتنی
درباره هل: یكی از خوشبوترین انواع ادویه كه موطن اصلی آن هندوستان است.
ادویه نگاری: در ایران معمولا در تهیه شیرینی جات یا برای عطردادن به چای به كار برده می شود، اما در آشپزی هندی و عربی موارد استفاده فراوان دارد.
ویژگی های پزشکی: این ادویه پر خاصیت تقویت كننده قلب و سیستم گوارش است. به هضم غذا كمك می كند و مانند بعضی دیگر از انواع ادویه، ضدمسمومیت است.

طریقه استفاده: هل علاوه بر خواص ذكر شده، باعث آرامش و رفع اضطراب نیز می شود. در ماه مبارك رمضان، استفاده از هل در انواع خوراك باعث آرامش بدن و سیستم گوارش می شود.
نمره منفی: مانند سایر ادویه ها مصرف بیش از حد آن مضر است و باعث ناراحتی روده ها می شود. خواص هل بسیار شبیه شربت اكسپكتورانت است، پس اگر اهل درمان گیاهی هستید، هل را همیشه در ذهن داشته باشید.

نمره مثبت: یكی از موارد معدود استفاده از هل در غذا، برای عطردادن به خورش های نذری است. اگر آن را به تنهایی یا به عنوان یكی از عناصر ادویه تركیبی به كار برید، حتما مشتری دائمی آن خواهید شد. هل در 3 نوع سبز، سفید و سیاه وجود دارد كه خواص یكسانی دارند. هل را با چای دم كرده و با عسل بخورید تا سرماخوردگی درمان شده و تب پایین آورده شود. اگر زیاد ترش می كنید، هل را در برنامه غذایی بگنجانید.

فواید ادویه، خردل، خواص ادویه ها
خردل در اثر تركیب با آب، گاز تند و خطرناكی آزاد می كند
خردل؛ Mustard
درباره خردل: نوعی ادویه است که از دانه های گیاه خردل بدست می آید. برای تهیه این چاشنی دانه های خردل را با آب، نمک، آبلیمو یا سایر مایعات و در مواردی ادویه جات و چاشنی های دیگر مخلوط می شوند تا خمیر یا سس خردل بوجود آید

نمره مثبت: خردل، ملین است و باعث بازشدن اشتها می شود، بنابراین دركنار غذاهای سنگین، به خصوص ساندویچ ها مفید است.
طریقه استفاده: در تهیه انواع ادویه تركیبی كاربرد داشته و علاوه بر خواص ویژه اش باعث خوشمزه تر شدن غذا می شود.

نمره منفی: خردل در اثر تركیب با آب، گاز تند و خطرناكی آزاد می كند، بنابراین اگر می خواهید از خردل به تنهایی استفاده كنید، پودر آن را در یك ظرف سرباز خیسانده و طی دو روز، چندبار آب آن را عوض كنید تا تلخی و گاز نامطبوع آن گرفته شود. درطول این مدت، خردل خیسانده را بو نكنید.

ویژگی های پزشکی: در درمان عفونت های مجرای تنفسی و گرفتگی بینی بسیار مفید است. یكی از ویژگی های بی نظیر خردل، دارا بودن عنصر سلنیوم است كه در درمان آسم، روماتیسم و حتی سرطان كاربرد دارد و از این جهت هیچ ادویه ای با خردل قابل قیاس نیست.

خواص ادویه ها، زیره
هرجا نام زیره به تنهایی آمد، منظور زیره سبز است، نه سیاه
زیره؛ Cumin
درباره زیره: در گذشته های نه چندان دور خاطرخواه فراوان داشت و بسیار استفاده می شد اما مدتی است كه ارج و قرب سابق را ندارد.

طریقه استفاده: زیره سبز در آشپزی هندی و مكزیكی فراوان به كار می رود. به خاطر داشته باشید هرجا نام زیره به تنهایی آمد، منظور زیره سبز است، نه سیاه.
نمره مثبت: زیره در دو نوع سیاه وسبز وجود دارد كه خواص یكسان اما مورد مصرف متفاوتی دارند. زیره سبز به دلیل عطر ملایم و گرمش، مستقیما در غذا استفاده می شود، اما زیره سیاه معمولا در پلو كاربرد دارد. زیره سبز، به صورت پودر در تهیه انواع سس گوشت كاربرد دارد، چون علاوه بر عطر خوش، خاصیت باكتری زدایی دارد و یك قارچ كش قوی است.

خواص غذاهای دریایی بیش از مضرات آنها
ویژگی های پزشکی: زیره سبز و سیاه مقادیر شگفت انگیزی پتاسیم، فسفر، منیزیم، كلسیم و سدیم درخود دارد. علاوه براین، حاوی آهن، روی، سرب، ویتامین A، 6B، C و E است. از عجایب این ادویه كالری دار بودن آن است، به طوری كه 100گرم زیره، 370 كیلوكالری انرژی دارد. زیره با دارا بودن مواد یادشده دشمن شماره یك انواع سرطان گوارشی و كبد است و در درمان انواع بیماری گوارشی نیز به كار می آید.

زنجبیل، خواص و فواید ادویه ها
زنجبیل ضدتهوع، ضد لخته شدن خون، ضد نفخ بسیار قوی و پایین آورنده كلسترول خون است
زنجبیل؛ داروخانه معطر
درباره زنجبیل: زنجبیل از گروه ادویه خوشبو و گل سرسبد آشپزی هندی و چینی است. در زبان انگلیسی و بعضی از زبان هایی كه ریشه لاتین دارند، جینجر Ginjer نامیده می شود و در آشپزی، قنادی و نانوایی كاربرد فراوان دارد.

طریقه استفاده: تقریبا ادویه تركیبی ای نیست كه زنجبیل در آن استفاده نشود. معمولا گیاهان و ادویه هایی كه در آشپزی چینی به كار می رود خواص دارویی فراوانی دارد كه زنجبیل هم از این قاعده مستثنا نیست.
نمره مثبت: اگر این گیاه را كه در حقیقت ریشه است به صورت تازه در دسترس دارید، حتما از آن استفاده كنید و پودر آن را برای تهیه ادویه تركیبی به كار ببرید. این ادویه جادویی باعث تحریك غدد فوق كلیوی و ترشح كورتیزول می شود كه برای معالجه روماتیسم بسیار مفید است.

ویژگی های پزشکی: این ادویه دارای ماده ای به نام جینجرول است كه وظیفه ایجاد طعم و عطر را در این گیاه دارد و جالب آنكه این ماده از رشد سلول های سرطانی به خصوص در سرطان روده بزرگ جلوگیری كرده و در تهیه داروهای مرتبط به كار می رود. زنجبیل ضدتهوع، ضد لخته شدن خون، ضد نفخ بسیار قوی و پایین آورنده كلسترول خون است.

برگرفته از bartarinha.ir – مجله زندگی ایده آل / برترینها

مطالب مرتبط