رژیم غذایی پرچرب و خطر سقط جنین در بارداری

رضا صادق زاده

مهم ترین مشکل حاصل از مصرف زیاد غذاهای چرب در بارداری، چاقی است که علاوه بر عوارض بارداری، احتمال سقط جنین را بالا میبرد. همچنین ممکن است افزایش وزن اضافه پس از زایمان از بین نرود

رژیم غذایی پرچرب در بارداری

رژیم پرچرب در بارداری و احتمال سقط جنین

خطر سقط جنین در مادران بارداری که رژیم غذایی پر چربی مصرف می کنند، افزایش می یابد. رژیم غذایی پرچربی موجب کاهش جریان خون از بدن مادر به جفت، افزایش احتمال چاقی در نوزاد و دیابتی شدن نوزاد در آینده می شود.

آیا تهوع بارداری با هوش جنین رابطه ای دارد؟
یافته ی اخیر پژوهشگران دانشگاه علوم و بهداشت اورگان آمریکا حاکی از این است؛ خطر سقط جنین در مادران بارداری که رژیم غذایی پرچربی مصرف می کنند، افزایش می یابد.

در دوران بارداری به دلیل افزایش نیاز به موادغذایی و تأمین نیازهای جنین و جفت، ممکن است مصرف چربی ها افزایش پیدا کند. همچنین کاهش فعالیت زن باردار او را در معرض چاقی و افزایش توده چربی های بدن قرار می دهد.

رژیم غذایی پُرچربی موجب کاهش جریان خون از بدن مادر به جفت می شود، اندامی که مسئول تغذیه جنین است و از خون مادر منابع مورد نیاز خصوصاً اکسیژن را به جنین منتقل می کند.

پژوهشگرانی که مبادرت به انجام این طرح تحقیقاتی کرده اند عقیده دارند که تا قبل از این، علت ارتباط رژیِم غذایی پرچربی و سقط جنین مشخص نبود ولی با مطالعاتی که بر روی نژاد خاصی از میمون ها صورت گرفت مکانیسم این تاثیر کشف شد. جفت این حیوان شباهت بسیاری با جفت انسان دارد. نتایج این تحقیقات نشان داد رژیم مادر در دوران بارداری تاثیر عمیقی بر رشد و تکامل جفت و جنین دارد.

تصورهای اشتباه دوران بارداری
بر اساس پژوهش های جدید، رژیم غذایی پرچرب در دوران بارداری نه تنها باعث کوچک شدن کبد نوزاد می شود بلکه سیستم ایمنی بدن کودک را ضعیف می کند.

دکتر آنتونیو فرز، دکتر زنان و مسئول این پروژه، در این خصوص عقیده دارد که رژیِم غذایی پر چربی و دارای کالری بالا، جریان خون مادر را به جفت کاهش می دهد.

مطالعاتی که در گذشته انجام شده بود حاکی از این بود که اغلب اختلالات بارداری مانند عدم رشد مناسب جنین، فشار بارداری یا پره اکلامسی، تولد نوزاد نارس و سقط جنین در شکم مادر، همگی به نحوی ناشی از اختلالات جفت است. به علاوه چاقی مادر در دوران بارداری با التهاب جفت و نقص عملکردی جفت و احتمال سقط جنین در ارتباط است.

چاقی در بارداری برای خود مادر هم خطر آفرین است. زنانی كه در دوران بارداری خود بسیار چاق هستند به مراتب بیش از دیگران در معرض ابتلا به عوارض دوران بارداری هستند

دوران بارداری و دانستنی های مفید آن
بر اساس مطالعات جدید داشتن رژیم غذایی پرچرب و پرخوری در دوران بارداری بر سیستم سلول های بنیادی خون ساز در کبد نوزاد و سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.

با این فرضیات محققان به بررسی 24 میمون باردار پرداختند و بعضی از آن ها را با رژیم غذایی پر چربی(32 درصد) و بعضی را با رژیم غذایی کم چربی(14 درصد) تغذیه کردند. نتایج مطالعه نشان داد جریان خون از دیواره ی رحم به جفت در میمون هایی که رژیم غذایی شان چربی بیشتری داشت، 38 تا 56 درصد کمتر از ممیمون های دیگر بود و التهاب جفت در این میمون ها بیشتر از گروه دیگر بود.

نتایج این مطالعات بیانگر اهمیت ترکیب رژیم غذایی در زنان باردار است. رژیم غذایی پر چربی در بارداری باعث تغییراتی در مغز جنین می شود و همین مساله منجر به پرخوری و چاقی در ابتدای زندگی او می شود.

توصیه هایی برای بارداری سالم و راحت
آزمایشات نشان می دهد که مغز نوزادانی که مادران شان در دوران بارداری رژیم غذایی پر چربی مصرف کرده اند، دارای سلول های مخصوصی است که نوعی پروتئین محرک تولید می کند. این یافته می تواند دلیل افزایش سرعت چاقی را از همان اوایل زندگی توجیه کند.

غذای پرچرب بارداری،رژیم پرچرب حاملگی
غذاهای چرب
مصرف غذاهای پرچرب در هنگام بارداری سبب می شود نوزاد در آینده در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار گیرد، حتی اگر مادر چاق یا دیابتی نباشد مصرف مواد غذایی پرچربی قبل از زایمان سبب تغییراتی در بیان ژن در سلول های کبدی جنین می شود این تغییرات سبب می شود کبد بیشتر به تولید قند بپردازد و این موضوع سبب ایجاد مقاومت به انسولین و بروز دیابت می گردد.

رژیم های غذایی غربی شامل 45 درصد چربی است. در سال های اخیر،
رژیم غذایی اکثر کشورها به سمت مصرف غذاهای پرکالری، پرچربی و غذاهایی که در کافه تریاها سرو می شود سوق یافته و مهم تر از همه علاقه به مصرف فراوان فست فود ها افزایش یافته است.

بهترین سن بارداری و بدترین سن حاملگی
این پژوهش ها روش غلط بسیاری از مادران را که تصور می کنند در دوران بارداری باید تغذیه خود را افزایش دهند و از غذاهای پرچرب و پرکالری استفاده کنند، تکذیب کرده و ضرورت درک بهتر نسبت به اثر این رژیم غذایی نادرست را ثابت می کند.

چاقی در بارداری برای خود مادر هم خطر آفرین است. زنانی كه در دوران بارداری خود بسیار چاق هستند به مراتب بیش از دیگران در معرض ابتلا به عوارض دوران بارداری هستند.

رژیم غذایی پر چربی در بارداری باعث تغییراتی در مغز جنین می شود و همین مساله منجر به پرخوری و چاقی در ابتدای زندگی او می شود

احتمال بروز مسمویت حاملگی، تولد فرزندان مرده و نیاز به عمل جراحی سزارین و شیوع بیماری های دوران نوزادی در مادران بارداری كه شاخص توده بدنی(Body Mass Index) یا BMI در آن ها بیش از حد طبیعی است، به گونه ی چشمگیری در مقایسه با سایرین افزایش می یابد.

بهترین فاصله زمانی بین دو بارداری، چند سال؟
توصیه های تغذیه ای که برای سلامت مادر و نوزاد بسیار مهم و ارزشمند است:
زنان باردار باید دارای تغذیه ای متعادل با چربی های اشباع کم باشند. چربی های اشباع غالباً در گوشت های چرب، فست فودها، شیرینی ها و دسرها یافت می شوند. البته مادران باردار به مقادیر مناسبی از چربی های ضروری نظیر اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 نیاز دارند که برای رشد مغز نوزاد و سلامت دستگاه عصبی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ماهی های آب سرد که جیوه ی کمتری دارند، دانه و روغن دانه ی کتان، لوبیای سویا، روغن ماهی Cod، گردو و کدوی زمستانه منابع بسیار خوبی برای اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

بهترین هرم غذایی برای دوران بارداری زنان
با انجام پژوهش های متعدد محققان دریافتند، رژیم غذایی پرچرب و پرخوری که مادران در دوران بارداری دارند، محدودیت های قابل توجهی در رشد سلول های بنیادی خون در کبد جنین ایجاد می کند و درنهایت سیستم ایمنی بدن در حال رشد جنین به خطر می افتد.

تخم مرغ، روغن ذرت، نان های تهیه شده از غلات کامل، مرغ و دانه و روغن آفتابگردان غنی از اسیدهای چرب امگا 6 هستند.
استفاده از این منابع غذایی و حذف چربی های اشباع بهترین تغذیه نه تنها برای مادران باردار بلکه برای کل افراد جامعه است.

توصیه های تغذیه ای دوران بارداری زنان
برگرفته از تبیان و namnak.com

مطالب مرتبط