افزونه ساخت ایمیل موقت در کروم و فایرفاکس

رضا صادق زاده

برای ساخت ایمیل موقت، برای کاربران گزینه ای وجود دارد و آن افزونه هایی برای کروم و فایرفاکس است که با کلیک یک دکمه درجا برایتان ایمیل موقت ایجاد می شود

ایمیل موقت و یا یکبار مصرف نوعی آدرس ایمیل است که برای یک زمان مشخص و موقت به شما تعلق دارد که در طول این مدت امکان دریافت ایمیل را دارد و پس از آن پاک می شود. ایمیل موقت یک راهکار مناسب برای در امان ماندن از دریافت ایمیل های تبلیغاتی و هرزنامه ها می باشد پس در صورتیکه نگران استفاده تبلیغاتی از آدرس ایمیل خود هستید، پیشنهاد ما استفاده از سرویس ایمیل موقت است.

در اغلب موارد ثبت نام های اینترنتی بر اساس ایمیل و تائید آن صورت می گیرد. در این گونه مواقع دو راه دارید: ایمیل اصلی تان را بدهید و با این کار، اینباکس تان را برای دریافت انواع و اقسام اسپم ها آماده کنید یا مسیر بهتر یعنی یک آدرس ایمیل موقت را انتخاب کرده و با استفاده از آن در ثبت نام، خیالتان را بابت پر نشدن اینباکس تان از ایمیل های فرستاده شده از سایت ها راحت کنید. در این مطلب نگاهی داریم به بهترین ارائه دهندگان ایمیل موقت و دورریختنی.

افزونه ساخت ایمیل موقت!
در دنیای امروز هر اندازه هم که استفاده از یک سرویس ساده باشد، باز هم کاربران تنبلی پیدا می شوند که حتی حوصله رفتن به آن سایت را هم ندارند! در مورد ایمیل های موقت، برای این کاربران هم گزینه ای وجود دارد و آن افزونه هایی برای کروم و فایرفاکس است که مستقیما و با کلیک یک دکمه درجا برایتان ایمیل موقت ایجاد می کند!

کاربران کروم گزینه های متنوعی برای ایجاد ایمیل موقت از طریق خود مرورگر دارند.
Easy disposable email address دقیقا مانند Bloody Vikings عمل می کند و با کلیک راست می توانید ایمیل موقتی را در فیلد موردنظر وارد کرده و اینباکس آن را چک کنید. افزونه های دیگری مانند Disposable Temporary E-Mail و Temporary Emailیا Temp Mail هم کارکردی مشابه دارند و به کمک هر کدام از آنها امکان ایجاد ایمیل های دورریختنی به صورت درجا وجود دارد.

برای فایرفاکس بازها، مشهورترین افزونه در این زمینه، Bloody Vikings است (با این اسم عجیبش!) که پس از نصب آن کافی است روی فیلد ایمیل کلیک راست کنید و «!Bloody Vikings» را بزنید تا همان جا ایمیل موقتی وارد و اینباکس آن ایمیل هم در تبی در پس زمینه باز شود. این افزونه از 11 سرویس ایمیل موقت بهره می گیرد که در میانشان ایمیل 10 دقیقه ای و mailinator هم وجود دارد. علاوه بر این، می توانید از افزونه های Harakirimail و Lazy Inbox نیز برای ساخت ایمیل های موقت استفاده کنید.

ایمیل موقت 10MinuteMail
10MinuteMail
10 دقیقه شاید زمان زیادی به نظر نرسد، ولی در بسیاری از موارد برای ورود و تائید یک آدرس ایمیل کافی است. نکته ای که سایت 10minutemail.com بر اساس آن ایجاد شده است. 10MinuteMail برخلاف Mailinator، به شما یک آدرس ایمیل مشخص اختصاص می دهد که پس از 10 دقیقه از بین می رود (چیزی مثل پیام های کارگاه گجت!). این آدرس در همان زمان ورود به سایت ایجاد شده و اینباکس آن هم همانجا بازشده است.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن (Notifications) سایت ها در مرورگرها
بنابراین تنها کاری که باید بکنید این است که وارد سایت شده و آدرس نمایش داده شده را کپی و در سایت مورد نظرتان استفاده کنید. ایمیل های تائید دریافتی هم بلافاصله در اینباکس مشاهده می شوند. اگر هم به زمان بیشتری نیاز داشتید، می توانید با کلیک روی دکمه تمدید، آدرستان را برای 10 دقیقه دیگر داشته باشید. این سرویس شاید ویژگی های خاصی نداشته باشد، اما مزیت اصلی اش در کارکرد بسیار سریع آن است که در بسیاری از موارد دقیقا همان چیزی است که از یک ایمیل موقت انتظار می رود.

ایمیل موقت emeil.ir
emeil.ir
شما با استفاده از این سرویس می توانید برای خودتان یک آدرس ایمیل 20 دقیقه ای (قابل تمدید) داشته باشید و در سایتهایی که نیاز به ثبت نام دارند با خیال راحت ثبت نام کنید بدون اینکه نگران سو استفاده از آدرس ایمیل خود و دریافت ایمیل های ناخواسته و تبلیغاتی باشید. از ایمیل موقت همچنین برای ثبت نام چند باره در سایت هایی مثل شبکه های اجتماعی و سرویس های آنلاین رایگانی که خدماتی را به شرط عضویت ارائه می نمایند استفاده می گردد.

ساخت ایمیل بصورت تصادفی و انتخابی
دارای افزونه برای مرورگرهای مختلف
امکان حذف ایمیل های دریافتی
امکان پاسخگویی به ایمیل های دریافتی
امکان چاپ ایمیل های دریافتی
امکان دانلود ایمیل ها با فرمت eml
سازگاری کامل با دستگاه های موبایل و تبلت
امکان ارجاع ایمیل دریافتی به آدرس دیگر

ایمیل موقت TrashMail
TrashMail
TrashMail.com مدل دیگری از ایمیل های دورریختنی را ارائه می کند. نحوه عملکرد سایت TrashMail به این شکل است که ابتدا باید در آن عضو شوید و هنگام پر کردن فرم عضویت، یک ایمیل واقعی و اصلی به آن بدهید. پس از آن، سایت به شما یک ایمیل موقت (تحت حدود 16 دامنه متفاوت به انتخاب خودتان) تخصیص می دهد و تا زمانی که خودتان تعیین می کنید (مثلا یک هفته)، یک نسخه از ایمیل هایی که به آدرس موقت ایجادشده می آید، به ایمیل اصلی تان نیز فوروارد می شود. حداکثر تعداد این ایمیل های ارسالی هم از یک تا نامحدود (تمام ایمیل های دریافتی در بازه زمانی) قابل تنظیم است. سرویس TrashMail در دو مدل رایگان و پولی عرضه می شود که برخی ویژگی ها مانند ساخت تعداد زیادی آدرس های موقت (تا 2500 عدد)، حذف تبلیغات یا ارسال مستقیم ایمیل از طریق سایت آن تنها در حالت غیررایگان به کاربران ارائه می شود.

ایمیل موقت Hotmail Outlook
سرویس ایمیل موقت Hotmail Outlook Alias
با سرویس Hotmail Outlook Alias می توانید ایمیل هایتان را در سرویس هات میل مایکروسافت مدیریت کنید. نام مستعار شما در آدرس ایمیل موقتتان می تواند شماره تلفن، نام مخاطبانتان یا هر ترکیب دیگری از کاراکتر و عدد باشد. حتی برای تک تک حداکثر ۱۰ ایمیلی که می توانید به صورت سالانه بسازید قادر خواهید بود پسورد مشترک تعیین کنید و همه آن ها را در یک صندوق ورودی یا اینباکس دریافت و مدیریت نمایید. یکی دیگر از دلایلی که کاربران استفاده از سرویس های موقت را ترجیح می دهند این است که قصد تغییر و انتقال آدرس ایمیل خود به ایمیل دیگر یا به طور کلی ایجاد حساب جدید را دارند اما نمی خواهند تنظیمات و شخصی سازی آن ها از بین رود.

برای تنظیم آدرس ایمیل خود مراحل زیر را طی کنید:
از طریق وب سایت مایکروسافت وارد حساب کاربری خود شوید.
info و سپس Manage your sign-in email or phone number را انتخاب کنید
روی Add email or Add phone number کلیک کنید
سپس توضیحات و راهنمایی مایکروسافت را برای تنظیم نام مستعار و دریافت ایمیل موقت مطالعه کرده و گام به گام پیش بروید. اگر Add email را انتخاب کنید مجبور هستید آدرس ایمیلی که در حال حاضر از همین سرویس در اختیار دارید را وارد نمایید.

منبع: anzalweb.ir و beytoote.com / ب.ت

مطالب مرتبط