سرویس پی پال چیست؟ روش استفاده از paypal در ایران

رضا صادق زاده

مطمئنا شما نیز اسم پی پال را دیده اید اما آیا می دانید سرویس paypal چیست؟ شاید به این دلیل باشد که در ایران چیزی شبیه به پی پال ایرانی نیست.

سرویس پی پال

سرویس paypal چیست؟

با مطالعه این مطلب به صورت خلاصه و کامل از چگونگی کار پی پال و شرایط استفاده از آن در ایران اطلاعاتی می دهیم. اگر دانشجو هستید و برای پرداخت هزینه های آزمون هایی همچون تافل و آیلتس با مشکل مواجه شدید یا اگر برای سفر های خارج از کشور اهل رزرو هتل و خدمات پیش از سفر باشید یا چنانچه مایلید مهاجرت کنید و مشکل شما پرداخت هزینه های ارزی است

حتما لوگوی شرکت پی پال را بسیار مشاهده کردید. در حقیقت در زمان پرداخت های اینترنتی و آنلاین، اکثرا وب سایت های خارجی چند نوع روش متفاوت را پیش روی شما قرار می دهند که بی شک پرداخت از طریق پی پال ساده ترین، ارزان ترین و سریع ترین روش ممکن برای پرداخت می باشد. آیا می دانید که داشتن یک اکانت پی پال مثل شهروندان دیگر کشورها، در ایران نیز امکان دارد و برای پرداخت های ارزی دیگر نیازی به تحمل دردسرهای زیاد نیست.

پی پال قطعا یک کیف پول الکترونیکی هست. کیف پولی که بدون آنکه در جیب شما وجود داشته باشد یا در آن پول فیزیکی باشد، می توانید با آن خرید کنید و پرداخت های خود را انجام دهید. اما papal چگونه کار می کند؟ در حقیقت پی پال به این گونه است که شما در اول کار به وسیله ایمیل خود یک اکانت یا حساب کاربری پی پال ایجاد می کنید. بعد به صورت اینترنتی می توانید آن را شارژ کنید. در واقع در هنگام شارژ حساب پی پال، پول از حساب بانکی شما کسر و به موجودی پی پال شما افزوده می شود.

بعد شما می توانید بدون استفاده از کارت بانکی و حساب بانکی، پرداخت هایتان را از درگاه های اینترنتی پی پال انجام دهید و خرید کنید. به این شکل پرداخت ها و خریدهای اینترنتی رایج مثل اشتراکات مجلات، هزینه های ماهیانه و سالیانه عضویت در مکان های متفاوت، خرید از فروشگاه های اینترنتی و … بسیار برای شما راحت خواهد شد. همانطور که اطلاع دارید خرید و پرداخت های ارزی از سایت های غیر ایرانی به وسیله کارت های بانکی ایرانی امکان ندارد و به این شکل با استفاده از papal، انجام این پرداخت ها به راحتی انجام می شود.

اما آیا سرویس پی پال در ایران فعال است؟ آیا می شود از پی پال در ایران استفاده کرد؟

با اینکه تحریم های بانکی و مالی آمریکا علیه کشور عزیزمان اعمال شده و با توجه به اینکه پی پال به صورت رسمی به ایرانیان ساکن ایران خدمات ارائه نمی کند، اما یک سایت ایرانی به نام طه پخش توانسته است استفاده خدمات پی پال را در ایران به آسانی برای شهروندان انجام دهد. با استفاده از خدمات این سایت که تماما اینترنتی می باشد، می توانید از خدماتی مثل افتتاح حساب پی پال، شارژ اکانت پی پال و خرید و پرداخت ارزی به وسیله پی پال بهرمند شوید. طه پخش که چند سالی است در این زمینه مشغول است، و توانسته مشتریانی زیادی را از خود راضی نگه دارد.

مطالب مرتبط