طبیعت جزایر هاوایی، بهترین مکان تفریحی دنیا +عکس

رضا صادق زاده

مجمع الجزایر هاوایی که شامل 8 جزیره اصلی و تعدادی آب سنگ حلقوی، جزیره آبکوه و خرد در شمال اقیانوس آرام است بهترین مکان تفریحی برای طبیعت گردان در دنیا می باشد.

طبیعت در جزایر هاوایی چگونه است؟

مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام 50 همین ایالت کشور آمریکا است. طول نواری که مجمع ‌الجزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد 3300 کیلومتر است. پایتخت و شهر مهم آن هونولولو است. 8 جزیره اصلی مائویی maui، هاوایی اوآهو oahu، لانایی lanai، کائوآیی kauai، مولوکای molokai، نیهاو و niihau و کاهولاوی kahoolawe نام دارند.

سفر به کدام جزیره هاوایی بهتر است؟
جزیره هاوایی یکی از جذاب ترین و بهترین مقاصد در دنیا برای مسافران و علاقه مندان طبیعت گردی است. قرار گرفتن ساحل و جنگل در کنار هم به همراه شن های سفید و و آب های آبی فیروزه ای که درخت های نخل در آن بسیار خودنمایی می کنند، غالب ترین تصوری است که هر کسی از شنیدن نام جزیره هاوایی در ذهنش نقش می بندد. جزایر هاوایی به عنوان یکی از برترین مقصد ها برای مسافرت های توریستی در دنیا شناخته شده است.

از این رو ما در طه پخش می خواهیم لیستی از بهترین مناظر طبیعی این جزیره ی معروف و زیبا را برای شما به اختصار بیاوریم تا در سفرتان به هاوایی ،از فرصت طبیعت گردی در هاوایی بهره ببرید. با ما همراه باشید.

کدام جزیره‌ی هاوایی بهتر است
کدام جزیره‌ی هاوایی بهتر است؟
هر کدام از جزایر هاوایی که از نظر وسعت و جمعیت، با هم کاملا متفاوت هستند، جاذبه‌های گردشگری متعددی دارند. جزیره‌ی اوآهو، شلوغ‌ترین و پرجمعیت‌ترین جزیره و میزبان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ایالت یعنی هونولولو است. در این جزیره، تجربیات و فعالیت‌های تفریحی متنوعی در انتظار گردشگران است؛ از ساحل دیدنی و مشهور وایکیکی و بندر پرل هاربر (Pearl Harbour) گرفته تا سواحل شمالی (North Shore).

عکس های ساحل سبز در جزیره هاوایی
جزیره‌ی مائویی به خاطر چشم‌اندازهای نفس‌گیر ساحلی شهرت دارد. تجربه‌ی فراموش‌نشدنی رانندگی در جاده‌ی Road to Hana و تماشای طلوع آفتاب بر فراز آتشفشان Haleakala، از جذاب‌ترین بخش‌های سفر به این جزیره هستند. مهم‌ترین شهر توریستی این جزیره، شهر لاهاینا (Lahaina) است. جزیره‌ی کائوآیی مقصدی مناسب برای کسانی است که به دنبال آرامش هستند و می‌خواهند از هیاهو و شلوغی جزایر پرجمعیت اطراف دوری کنند.

فعالیت‌های تفریحی جذابی در این جزیره برای گردشگران در نظر گرفته شده است از جمله زیپ‌لاین بر فراز جنگل و قایق‌سواری در کنار صخره‌های زیبای ساحلی. جزیره‌ی هاوایی یا بیگ آیلند (Big Island)، جاذبه‌های طبیعی متنوعی دارد؛ از قله‌های پوشیده در برف گرفته تا پارک ملی کوه‌های آتشفشان. جزیره‌ی کوچک و روستایی لانایی، یک سفر کوتاه با فرابر تا جزیره‌ی مائویی فاصله دارد.

مجمع الجزایر هاوایی کجاست؟
در لانایی، لذت زندگی در یک جزیره‌ی کوچک و خاص را تجربه خواهید کرد. بیشتر جمعیت این جزیره را نوادگان کارگرهای کشاورزی تشکیل می‌دهند که با تلاش خود، این جزیره را در اوایل قرن بیستم به بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی آناناس در دنیا تبدیل کرده‌اند. مولوکایی آخرین جزیره‌ی مسکونی هاوایی است که امکانات مدرن اقامتی برای گردشگران ندارد. در این جزیره می‌توانید لذت اقامت در کنار مرتفع‌ترین آب‌سنگ‌های ساحلی هاوایی و بلندترین صخره‌های ساحلی دنیا را تجربه کنید.

جزیره هاوایی
جزیره هاوایی
مجمع الجزایر هوایی یکی از جزایر بی شماری است که در قاره ی آمریکا قرار دارد. مهم ترین شهر و پایتخت این جزیره، هونولولو نام دارد. هائایی از ۸ جزیره ی اوهایو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو و کاهولاوی، تشکیل شده است. معمولا هاوایی را با عنوان جزیره ی بزرگ با همان بیگ آیلند نیز می شناسند. در زبان بومیان قاره ی آمریکا، هاوایی به معنای سرزمین خدایان است. آب وهوای این این جزیره، معتدل و نمناک است. گاهی آن قدر در هونونولو باران می آید که با میزان بارندگی در تمام نقاط جهان، برابری می کند! کوه وایالئاله در جزیره کاوائی، از نمناک ترین نقاط کره ی زین به حساب می آید.

در هاوایی چه اتفاقاتی افتاده است؟
تنوع گیاهان بومی که در هاوای قرار گرفته است، هزاران نوع مختلف را در بر می گیرد. همچنین تنوع پرندگان این منطقه، به ۶۶ گونه ی کمیاب در جان نیز، می رسد. جالب است بدانید که انسان ها اولین پستاندارانی بودند که در جزیره ی هاوایی حضور یافتند و قبل ار آن ها هیچ گونه ی پساتنداری دراین منطقه پا نگذاشته بود. از جمله پارک های ملی جزایر هاوایی، پارک ملی آتشفشان های هاوایی و پارک ملی هالیکالا است. البته جزیره ی مولوکایی که آخرین جزیره‌ی مسکونی هاوایی است، امکانات مدرن اقامتی زیادی ندارد. در این جزیره مرتفع‌ترین آب‌سنگ‌های ساحلی هاوایی و بلندترین صخره‌های ساحلی دنیا وجود دارد.

آبشارهای جزایر هاوایی
آبشارهای جزایر هاوایی
آبی شیرین دارند و معمولا در همه ی فصول سال، آب زیادی دارند. هنگام طبیعت گردی در هاوای حتما به آبسار رنگین کمان، د رمنطقه ی هیلو و یا آکا فالز، کمی دور تر از هیلو، سر بزنید. اوهئو گالچ (Oheo Gulch)، یکی از آبشارهای معروف هاوایی است که به عوان استخر ۷ طبقه ی طبیعی مشهور شده است. بسیاری از ابشار هایی که ما در فیلم ها دیده ایم، از آبشارهای معروف این جزیره بوده اند که تعدادشان هم کم نیست.

در منطقه ی کائوئی، آبشار وایلوئا و و اوپکا، از زیباترین جلوه های طبیعت و آبشار است که هر انسانی می تواند در طول سفر های خویش، ببیند. البته آبشار Best-looking را نباید در این میان فراموش کرد. کی از آبشارهای معروف و دیدنی این منطقه با کوه های دیدنی و در پس زمینه ی آن و دریاچه های اطرافش، اوپیکا نام دارد. تمام این آبشارها، همه ی آن چیزی است که یک طبیعت گرد و جهانگرد در مشافرت های خود انتظار دارد و می خواهد.

جزیره وولکانوس
جزیره وولکانوس
در هاوایی از جمله جزایری است که شما نباید دیدن آن را از دست دهید زیرا این جزیره همچون الماسی در بین تمام جزایری که در اوهایو وجود دارد می درخشد. جزیره ی وولکانوس یک جزیره ی آتشفشانی می باشد و در پارک ملی آتشفشانی هاوایی در جزیره ی بزرگ قرار گرفته است. آتشفشان های وولکانوس خاموش است و شما می توانید از نزدیک در آن جا به طبیعت گردی بپردازید و از دیبد یک پرنده، منظره ی روبرو را ببینید.

باغ های هاوایی
باغ های هاوایی
در اکثر اوقات سال پر از گل هستند و با رایحه ای خوب که در اطراف خود پخش می کنند باعث می شوند تا هر رهگذری به آن جا جذب شود. با توجه به آب و هوای گرمسیری هاواییف تنوع گل ها در آن جا بسیار زیاد است و سر سبزی این باغ ها شما را جذب مب کند. بر اساس اظهار نظرات موسسه ی گیاهی فاسنر، 26 درخت بومی که در حال انقراض هستند، و برخی از بونه های کمیاب فدر باغ های هاوایی نگهداری می شوند.

از جمله گیاهان نایاب این باغ ها می توان به گل هلای سفید شب بو و لیلوکالانی آفریقایی اشاره کرد. این باغ ها، بیشتر شبیه باغ هایی هستند که در فیلم ها وکارت پستال ها نظیر آنان را دیده اید. بسیاری از نمایشکاه های گیاهیی و گل، در این باغ ها برگزار می شوند. در باغ گیاه شناسی کولا، جدا از وجود 700 گیاه بومی و عجیب و غریب، ۶۰ نوع حیوان هم در آن وجود دارد.

ساحل خوب در هاوایی کجا است
ساحل خوب در هاوایی کجا است؟
همه‌ی گردشگرانی که به جزایر هاوایی سفر می‌کنند، به محض ورود، اول از همه سراغ ساحل را می‌گیرند. سواحل متعدد و متنوعی برای گشت‌وگذار در هاوایی وجود دارد؛ از ساحل شلوغ و توریستی وایکیکی گرفته تا سواحل دنج و پناهگاه‌های ساحلی در جزیره‌های کوچک. بازدید از همه‌ی ساحل‌ها برای عموم امکان‌پذیر است. ساحل ماکنا (Makena) در مائویی، ساحل پواپو (Poipu) در کائوآیی، ساحل شنی سیاه پونالو (Punaluu) در هاوایی و ساحل لانیکای (Lanikai) در اوآهو را از دست ندهید.

مناطق حفاظت شده ی دریایی
مناطق حفاظت شده ی دریایی
با توجه به گسترش پارک های آبی، از جمله ساحل آبی واکیکی و هانوما بی و کیلککوئا و مولکینی، بسیاری از مسافران و افرادی که تمایل به گذراندن تعطیلات خود در مناطق ساحلی و امن دارند، به این منطقه در هاوایی سفر می کنند و طبیعت آن جا را به خوبی می گردند.

باغ لانائی
در شمال ساحل لانای، یک باغ منحصر به فرد وجود دارد که آن را به عنوان باغ لانائی می شناسند. این باغ زیبا و پر از سنگ، توسط گدازه های آتشفشانی به وجود آمده و به همین خاطر هم توسط عناصر مختلف، به شکل ها و رنگ های مختلفی در آمده است. بیشتر کسانی که از این باغ بازدید داشته اند، این باغ را باغی با محیط عرفانی توصیف کرده و برای ورزش ها و محافظه های آرامش بخش بسیار مناسب دانسته اند.

دره وائیما کانیون
این دره که به خاطر گدازه های خشک شده ی سرخ رنگش بسیار معروف است، برای مردم هاوایی زیاد مهم است. این دره 3567 فوت عمق و 12 مایل هم طول دارد. این دره توسط یک زلزله ی بزرگ به وجود آمده است و علاوه بر آن یک دره ی زیبا هم در کنار آن وجود دارد. اغلب مسافران در کنار این جاده برای دیدن زیبایی های این منطقه توقف می کنند. عکس های زیادی از این منطقه گرفته شده است.

در هاوایی کجا بخوابیم؟
مراکز اقامتی متعددی در این جزایر وجود دارد که با توجه به بودجه‌تان می‌توانید هر کدام را که مناسب‌تر است انتخاب کنید. اقامتگاه‌های لوکس، امکانات کاملی از قبیل استخرهای زیبا، دسترسی مستقیم و خصوصی به ساحل، اسپاهای مجهز و… دارند. با این حال، مراکز اقامتی ارزان‌تر هم در هاوایی پیدا می‌شود.

منابع: بیتوته و کجارو

مطالب مرتبط