طرز تهیه خورشت قورمه سبزی گیلانی با بادمجان

رضا صادق زاده

با طرز تهیه یک قورمه سبزی خوشمزه اینبار به سبک گیلانی ها در خدمت شما هستیم امیدوارم از این خورشت قورمه سبزی لذت ببرید

طرز تهیه قورمه سبزی به روش گیلانی ها

طرز تهیه قورمه سبزی به روش گیلانی ها

سبزی قورمه: 500 گرم
لیمو عمانی خوب: 4 الی 5 عدد
گوجه فرنگی تازه: 2 عدد
گوشت خورشتی بدون استخوان: 500 گرم
لوبیا چشم بلبلی یا لوبیا قرمز: 1/3 لیوان
آبغوره اصل: به مقدار لازم
پیاز داغ: 3 الی 4 قاشق غذاخوری
بادمجان کوچک و باریک: 4 الی 5 عدد
نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار لازم
سبزی قورمه (جعفری، تره، گشنیز به یک اندازه و شنبلیه 1/3 مقدار آنها)
500 گرم گوشت خورشی بدون استخوان یا 600 گرم گوشت خورشی با استخوان ترجبحا گوسفندی

قورمه سبزی جز آن دسته خورش های ایرانی است که می شود گفت بین اکثریت ما از نظر خوشمزگی و مورد علاقه بودن حرف اول را می زند، حالا گیلانی های عزیز که همه جا به خوش غذا بودن معروف هستند یک قورمه سبزی ویژه دارند که داخل آن از بادمجان و گوجه استفاده شده و در طعم و مزه نه تنها از قورمه سبزی اصلی چیزی کم ندارهد بلکه فقط کافی است یک بار آن را امتحان کنید تا دیگر بادمجان و گوجه پای ثابت قورمه سبزی هایتان شود.

طرز تهیه خورشت خوشمزه قورمه سبزی گیلانی :
نخست پیاز را ریز یا خرد کرده و سپس با کمی روغن آن را تفت می دهیم تا کم کم طلایی رنگ شود. حالا گوشت خورشی را به اندازه دلخواه ریز کرده و با پیاز سرخ شده روی شعله ملایم کمی تفت می دهیم تا گوشت رنگش تغییر کند.

طرز تهیه مربای بادمجان
پس از تغییر رنگ گوشت فلفل و زردچوبه را اضافه کرده و باز کمی مواد را با هم تفت می دهیم. حالا لوبیا چشم بلبلی یا لوبیا قرمز را به دلخواه به گوشت اضافه می کنیم. سپس حدود 5 لیوان آب جوش به موادمان اضافه کرده و در قابلمه را می گذاریم و شعله را کم می کنیم تا گوشت و لوبیا با حرارت ملایم پخته شود. تا گوشت نیم پز شود سبزی که ریز خرد شده را با روغن سرخ می کنیم. توجه کنید تا سبزی خوب سرخ شود اما نه زیاد از حد چون تلخ می شود.

پس از اینکه گوشت نیم پز شد و سبزی خوب و یکنواخت سرخ شد سبزی را به خورش اضافه می کنیم. لیمو عمانی ها را هم می ریزیم. پس از پختن لوبیا و گوشت به اندازه لازم نمک و آبغوره هم به خورش اضافه می کنیم. بعد تا خورش همین طور روی حرارت ملایم میپزد تا جا بیفتد و آب آن هم کم می شود. بادمجان هایی را که تلخی آن را گرفتیم سرخ می کنیم. سپس گوجه ها را هم که به آن نمک زدیم را سرخ می کنیم. الآن خورش مان هم به روغن افتاده و آب آن کم شده. حواستان باشد راز خوشمزگی قورمه سبزی آرام پختن و خوب جا افتادن و کم آب بودن آن است.

در 15 دقیقه پایانی جا افتادن خورش بادمجان های سرخ شده را هم به خورش اضافه می کنیم تا یکم با خورش قل بزنند و طعم بگیرند. الآن خورش بادمجان خوشمزه گیلانی ما آماده است و وقتی که داریم آن را داخل ظرف سرو می ریزیم گوجه ها را هم روی قرمه سبزی قرار داده و بعد ظرف قرمه سبزی را سر سفره می گذاریم.

منبع : 2nafare.com

مطالب مرتبط