چگونه بزرگی شکم را درمان کنیم؟

رضا صادق زاده

قبل از درمان بزرگی شکم باید علت آن شناسایی شود و سپس اقدام کرد بزرگی دور شکم علل مختلفی دارد

بزرگی شکم هم درمان می شود؟

چربی شكم، چربی ذخیره ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. برای درك بهتر این موضوع به این مثال دقت فرمایید:

درمان بزرگی شکم، علل بزرگی معده
برای کاهش چربی های شکم و کم کردن بزرگی آن مصرف پروتئین بهترین راهکار درازمدت است
اگر شخصی مبتلا به سرطان را در مراحل آخر زندگی او دیده باشید، می بینید که تمام چربی های بدن او از بین رفته است، ولی چربی شكم او همچنان وجود دارد.

پس باید خیلی پشتكار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.

– دلیل بزرگی شکم اینست که که چربی زیر پوست مشکل اصلی نیست (البته از نقطه نظر سلامتی نه زیبایی).چربی موجود در حفره شکم است که مشکل اصلی را ایجاد می کند.

– تنها راه درمان چربی شكم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است كه چربی ازبین می رود، پس روش های دیگر فقط به این دو كمك می كنند.
ـ ماساژ موضعی چربی های شكم، اگر همراه با رژیم و تحرك اصولی باشد، منجر به كاهش بیشتر چربی در این منطقه می شود.

بزرگی شکم، علل بزرگی شکم
قند اضافه، که بخاطر میزان بالای فروکتوز است، می تواند موجب انباشته شدن چربی و بزرگی شکم شود.
ـ به غیر از چربی شكمی، یكی از بزرگ ترین مشكلات این منطقه كه منجر به اختلال در زیبایی می شود، از دست رفتن قوام عضلات شكم است كه منجر به جلو آمدگی شدید شكم، حتی با كوچك ترین نفخ گوارشی می شود.

آب کردن چربی شکم کمتر از 6 هفته
علت شل شدن عضلات این است كه فعالیت های روزمره هیچ كدام عضلات شكم را در گیر نمی كنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار كشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا كاهش می یابد.

-چربی شکم را می توانید خیلی راحت با اندازه گرفتن دور کمرتان ارزیابی کنید.اگر سایز دور کمرتان بالاتر از ۱۰۲ سانتی متر (در مردها) و ۸۸ سانتی متر (در زن ها) باشد، به آن چاقی شکم می گویند.

اگر همراه ب رژیم غذایی و ورزش هوازی عضلات شكم را تقویت نكنید، ممكن است اصلا از ظاهر شكم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدون قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شكم ر زشت می نماید.

پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شكم هستید، حتماً با ورزش هایی كه بر روی عضلات شكم تمركز دارند، عضلات شكم را تقویت كنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شكم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی(مثلا پیاده روی) ممكن است روی چربی شكم اثری نداشته باشد.

در نهایت باز هم تاكید می كنم كه حوصله داشته باشید، منتظر نتیجه سریع نباشید، پشتكار داشته باشید و عجله نكنید.

روش های اثبات شده ای وجود دارد که بتوانید چربی های شکمتان را هدف قرار داده و آنها را بسوزانید

منبع: beytoote.com / ب.ت

مطالب مرتبط