مجمع الجزایر هاوایی کجاست؟

رضا صادق زاده

زیباترین جزیره جهان نقشه مجمع الجزایر هاوایی تور جزیره هاوایی طبیعت جزایر هاوایی

مجمع الجزایر هاوایی در کدام اقیانوس است؟

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، جزیره هاوایی
پنجاهمین ایالت کشور آمریکا مجمع الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام است. شهر و پایتخت مهم آن هونولولو است. طول نواری که مجمع ‌الجزایر هاوایی را شامل می شود سه هزار و سیصد کیلومتر است. 8 جزیره مهم هاوایی اوآهو oahu، مائویی maui، کائوآیی kauai، لانایی lanai، مولوکای molokai، نیهاو و niihau و کاهولاوی kahoolawe نام دارند.

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، طبیعت جزیره هاوایی

عکس های ساحل سبز در جزیره هاوایی
عظیم ترین این جزایر جزیره هاوایی با وسعت 8/150 کیلومتر مربع و کوچک‌ ترین آن ها جزیره غیرمسکونی کاهولاوی با 125 کیلومتر مربع وسعت می باشد. اقیانوس در نزدیک جزایر هاوایی چهار تا پنج هزار عمق دارد. مشهورترین کوه هاوایی دایمند هد (diamond head) در نزدیکی هونولولو است. بعضی از آتشفشان‌های هاوایی هنوز فعالند مثل مانوئا لوآ manua loa و کیلوئه‌آ kiluea. در شمال شرقی مولوکاوی پرتگاهی به ارتفاع هزار و صد و پنجاه متر از سطح دریا واقع است که از بلندترین پرتگاه ‌های دنیا می باشد. آب و هوای هاوایی معتدل و نمناک می باشد.

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، کوه جزیره هاوایی
بیشترین دمای هونولولو ۳۱ درجه سانتیگراد و کمترین ترین دمای آن ۱۳ درجه سانتیگراد است. مقدار بارندگی در یک روز در هونولولو گاهی اوقات رکوردهای جهانی را می‌شکند. کوه وایالئاله waialeale در جزیره کاوایی، با هزار و دویست و سی و هشت سانتیمتر بارندگی در سال از مرطوب ترین مناطق دنیا است. تعداد گیاهان بومی هاوایی به چندین هزار می‌رسد و شصت و شش نوع پرنده بی‌همتا در هاوایی کشف شده‌اند. قبل از راه یافتن انسان‌ها به هاوایی هیچ پستانداری در این جزایر وجود نداشت.

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، جانواران جزیره هاوایی

طبیعت جزایر هاوایی، بهترین مکان تفریحی دنیا +عکس
در حال حاضر هاوایی یکی از زیباترین مجمع الجزایر جهان است و سالانه گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به این جزیره مسافرت می کنند به طوری که هاوایی یکی از پربازدیدترین و زیباترین مقصدهای گردشگری دنیا است.

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، پرندگان جزیره هاوایی

تصاویر مجمع الجزایر هاوایی، ساحل جزیره هاوایی

منبع: بیتوته

مطالب مرتبط