داشتن پوست سالم و شاداب با توصیه های متخصصان پوست

رضا صادق زاده

برای داشتن پوست سالم لازم است 5 توصیه مهم را رعایت کنید؛ نکاتی که به سادگی می‌تواند زیبایی و شادابی پوست شما را تضمین کند.

داشتن پوست سالم با توصیه های متخصصان

توصیه های مهم برای داشتن پوستی سالم و بدون لک

طه پخش: اگر تمایل به داشتن پوست سالم دارید باید 5 توصیه مهم را رعایت کنید؛ نکاتی که به راحتی می‌تواند شادابی و جوانی پوست شما را تضمین کند.
– اولین نکته برای داشتن پوست سالم پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم است، مثلا اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید و لامپ‌های کم‌مصرف وجود دارد برای پوست مضر است.

او در ادامه گفت: نور اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن الیافت پوست انسان می‌شود؛ برای مثال اگر به مادربزرگ خود نگاه کنید، ناحیه گردن وی از صورتش جوان‌تر است و این مورد به دلیل اشعه ماوراءبنفش است که به طور مستقیم با ناحیه صورت برخورد داشته، همچنین نواحی گردن به دلیل پنهان بودن از نور، جوان می ماند.

– رضوانی در ادامه گفت: دومین نکته مهم در مراقبت از پوست، پرهیز از قرار گرفتن در معرض دود می باشد؛ به عبارت دیگر حالت‌های کاهش اکسیژن برای خون می‌تواند بر پوست که بزرگ‌ترین عضو بدن است، تاثیر گذارد. در نتیجه افرادی که در معرض آلودگی هوا، سیگار و در کل مواد دخانی هستند، پوست‌شان زود تر از دیگران پیر می‌شود.

– وی سومین راه برای حفظ سلامتی پوست را استفاده از میوه و سبزیجات تازه به علت وجود ویتامین آنها دانست و افزود: مصرف ویتامین‌ها به علت وجود املاح مناسب و آنتی‌اکسیدانی، از تولید عناصر ضدسلولی جلوگیری کرده و به شادابی پوست کمک می‌کند.

– او نوشیدن آب به میزان کافی را چهارمین راه برای داشتن پوستی مناسب عنوان کرد و افزود: افرادی که در طول شبانه روز آب به‌اندازه کافی می‌نوشند، پوست سالم‌تری دارند.

– رضوانی در پایان افزود: ورزش عاملی مهم در سلامت بدن می باشد که علاوه بر تنظیم وضعیت گردش خون، حفاظت از پوست را نیز بر عهده دارد.

منبع : farsnews.com – فارس نیوز

مطالب مرتبط