طرز تهیه خورش کدو حلوایی +نکته

رضا صادق زاده

طرز تهیه و دستور پخت آسان خورش کدو حلوایی خوشمزه با طعم آلو بخارا را برای شما عزیزان گرامی قرار داده ایم خورش کدو حلوایی از جمله خورش های پائیزی و زمستانی است که با انواع چاشنی مزه دار می شود

خورش کدو حلوایی

نحوه پخت خورش کدو حلوایی :

یك عدد پیاز را به همراه تكه‌های مرغ و یك عدد هویج متوسط و 3 ساقه كرفس با 2 پیمانه آب در قابلمه روی حرارت بگذارید تا كاملا مرغ بپزد. سپس آن را از آب مرغ خارج كرده و آب مرغ را صاف كنید و كنار بگذارید.

پیاز دیگررا نگینی كرده وبا روغن تفت دهید. سپس كمی زردچوبه به آن بیفزایید و یك دقیقه دیگر نیز به تفت دادن ادامه دهید. سپس رب را به همراه ادویه‌ها اضافه كنید و یك دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن برود. سپس مرغ را افزوده و كمی تفت دهید.
در نهایت آب مرغ را كنار گذاشته و آلو را بیفزایید و بگذارید تا خورش برای 30 دقیقه جا بیفتد.

تكه های پخته را روی گذاشته و بدون هم زدن بگذارید تا 10 دقیقه با خورش جوش خورده و به اصطلاح، طعم بگیرد. سپس آن را خاموش كنید.

در هنگام سرو، تكه های كدو را كنار گذاشته و پس از كشیدن خورش در ظرف مورد نظر، تكه های كدو را در آن قرار داده و با نان یا برنج میل كنید.

نكته برای پخت خورش کدو حلوایی :

حتما دقت كنید كه این خورش نباید آب زیادی داشته باشد و به اصطلاح باید تنگ آب شود پس به میزان آب مرغتان آب مضاعفی اضافه نكنید.

مواد لازم برای پخت خورش کدو حلوایی :

مرغ4 تكه دلخواه
آلو100 گرم
كدوحلوایی تكه شده پخته200 گرم
رب گوجه فرنگی3 قاشق سوپخوری
روغن4 قاشق سوپخوری
پیاز2 عدد متوسط
دارچین، نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

منبع : مجله آشپزی ایده آل – bartarinha.ir

خورش کدو حلوایی دستور پخت توسط نسیبه وزیری کوکپد

مطالب مرتبط