مواد غذایی که با سرطان ریه مبارزه می کند!

رضا صادق زاده

مطالعات نشان داده اند که محصولات فرآوری شدۀ گوجه فرنگی مانند رب ، سس و عصارۀ آن قدرت بیشتری در مبارزه با سرطان دارد. آنتی اکسیدان های قوی در بلوبری ارزش زیادی در حفظ سلامتی و مبارزه با سرطان دارند.

مبارزه با سرطان ریه با مواد غذایی

جلوگیری از سرطان ریه با چند ماده غذایی

اگر مایلید سرطان ریه نگیرید هرگز سیگار نکشید و یا اگر سیگاری هستید سعی بکنید و همین الآن پاکت سیگارتان را برای همیشه راهی سطل زباله کنید. سیگار و به طور کلی توتون علت اصلی 87 درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان ریه است. البته غیرسیگاری‌ها هم به این بیماری مبتلا می‌شوند.

بهتر است بدانید قرار گرفتن در معرض دود سیگار احتمال ابتلای افراد غیر سیگاری به این سرطان را 30 درصد افزایش می‌دهد. در واقع افراد سیگاری نه تنها خودشان بلای جان خودشان می‌شوند بلکه به افراد سالم نیز آسیب می‌زنند.

احتمالا عجیب به نظر برسد که آنچه وارد معده شما می شود بتواند بر شرایط آینده ریه های شما تاثیرگذار باشد، اما منابع بسیاری به این نکته اشاره داشته اند که محتویات سالم برخی مواد غذایی می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. در ادامه با چند ماده غذایی که می توانند بر کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه تاثیرگذار باشند، بیشتر آشنا می شویم.

ادویه کاری
اگر در پی روشی تند و تیزتر برای پیشگیری از سرطان ریه هستید، ادویه کاری ممکن است برای شما مفید باشد. ماده فعال زردچوبه – ادویه ای که در بسیاری از دستورالعمل های غذایی برای بهبود رنگ و عطر و طعم استفاده می شود – به نظر می رسد از ویژگی های ضد سرطان برخوردار است. با این وجود، مصرف روزانه غذاهای هندی ممکن است انتخاب خوبی نباشد،

زیرا به طور معمول بسیار چرب هستند. بر همین اساس، پژوهشگران استفاده از یک مکمل به شکل قرص برای بهره‌مندی از فواید بدون عوارض جانبی، مانند ابتلا به بیماری قلبی، را مد نظر قرار داده بودند. مطالعات به فواید زردچوبه در پیشگیری از سرطان هایی مانند خون، پروستات، پوست، روده بزرگ و ریه اشاره داشته اند.

غلات کامل دشمن سرطان ریه
به جای استفاده از نان سفید، برنج سفید، و پاستای سفید بهتر است جایگزین هایی که از غلات کامل تهیه شده اند (از جمله کینوآ و جو دوسر) را مصرف کنید.

غلات کامل کربوهیدارت ها و مواد مغذی بیشتر، از جمله آنتی اکسیدان ها، را نسبت به غلات پالایش شده ارائه می کنند. مطالعه ای که در سال 2008 در نشریه Circulation منتشر شد به تجزیه و تحلیل عادات غذایی و موارد سرطان و بیماری قلبی بین بیش از 72,000 زن در یک بازه زمانی بیش از 18 سال پرداخت. پژوهشگران پیوندی قوی بین یک رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و غلات کامل و خطر کاهش یافته ابتلا به سرطان، بیماری قلبی و مرگ را شاهد بودند.

لوبیاها پیشگیری از سرطان
مقاله ای که در سال 2005 توسط بی بی سی منتشر شد به فواید مصرف لوبیاها (و سویا) به عنوان روشی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه اشاره داشت. این مقاله بر اساس مطالعه ای که با حضور 3,000 شهروند آمریکایی انجام شده و پیوند بین مصرف لوبیا/سویا و خطر کمتر ابتلا به سرطان ریه را نشان می داد

نوشته شده بود. اثر محافظتی به نظر می رسد با ترکیبات شبه استروژنی موجود در این مواد غذایی مرتبط است، که خطر ابتلا به سرطان را تا 46 درصد کاهش می دهند. این ترکیبات استروژن مانند که منشا گیاهی دارند به نام فیتواستروژن ها شناخته می شوند و در مطالعات گذشته نیز اثر محافظتی در برابر برخی تومورها را نشان داده بودند.

ماهی های سرشار از اسیدهای چرب امگا3
بعضی از تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف سیگار و چربی حیوانی می‌تواند منجر به ابتلا به سرطان ریه شود. متخصصان توصیه می‌کنند که مصرف ماهی را جایگزین گوشت قرمز کنید محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف کلم بروکسل و بروکلی می‌تواند احتمال ابتلا به ریه را تا 40 درصد کاهش دهد

به خاطر این که ماهی‌ها سرشار از اسیدهای چرب امگا3 هستند که به نظر می‌رسد اثرات منفی سیگار و چربی‌های حیوانی را کاهش می‌دهند. ماهی‌هایی از قبیل ماهی آزاد، ساردین، ماهی ماکرو و ….سرشار از این اسیدهای چرب مفید می‌باشند.

میوه ها و سبزیجاتی با رنگ درخشان و روشن
یکی از بهترین روش هایی که می توانید برای دور نگه داشتن سرطان از بدن خود مد نظر قرار دهید، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه است. به لطف آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجاتی با رنگ روشن، که به طور خاص می توان از ویتامین های C و A نام برد، می توانید خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید.

تراکم پایین این ویتامین ها با خطر بیشتر ابتلا به سرطان ریه پیوند خورده اند. تقریبا تمامی میوه ها و سبزیجات دارای برخی ویژگی های آنتی اکسیدانی هستند، اما هرچه رنگ آنها روشن‌تر باشد گزینه بهتری محسوب می شوند. بر همین اساس، شما می توانید مصرف توت ها، هویچ، کدو مسمای زمستانی، فلفل دلمه ای ها، و کوجه فرنگی ها را مد نظر قرار دهید. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه روشی سالم برای دریافت کربوهیدارت ها نیز محسوب می شود.

مبارزه با سرطان ریه با مواد غذایی
مصرف کلم بروکسل و بروکلی احتمال ابتلا به سرطان ریه را تا 40 درصد کاهش دهد

مغزهای خوراکی
مصرف مغزهای خوراکی می تواند اثر مثبتی بر خطر ابتلا به سرطان ریه داشته باشد. این مساله صرف نظر از وضعیت سیگار کشیدن و دیگر عوامل خطر آفرین شناخته شده درست است. نتایج مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده اند افرادی که بیشتر مغزهای خوراکی مصرف می کنند با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه مواجه هستند. فواید مصرف مغزهای خوراکی حتی میان افراد سیگاری نیز دیده شده است.

با گیاهان چلیپایی به مبارزه سرطان ریه بروید
زمانی که سلول‌های سرطان‌زا با بی‌رحمی شروع به نابود کردن سلول‌های بدن می‌کنند، گیاهان چلیپایی تمام قد در برابر آن‌ها ایستادگی کرده و اجازه‌ی ویرانگری به آن‌ها نمی‌دهند. اگر دنبال دلیل آن می‌گردید باید بگوییم که این گیاهان حاوی ماده‌ای به نام سولفورفان هستند که با سرطان مبارزه می‌کند.

گل کلم، کلم بروکسل، بروکلی از انواع گیاهان چلیپایی محسوب می‌شوند که با سلول‌های سرطان‌زا مقابله می‌کنند.
همچنین این گیاهان حاوی ماده‌ی دیگری به نام ایندول -3- متانول نیز هستند؛ این ماده همانند یک گروه تمیز کننده عمل می‌کند و قبل از این که سلول‌ها به واسطه‌ی آسیب‌های وارده سرطانی شوند شروع به رفع و ترمیم آن‌ها می‌کند.
محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف کلم بروکسل و بروکلی می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان ریه را تا 40 درصد کاهش دهد.

با این مواد غذایی از سرطان ریه پیشگیری کنید

منابع: asriran.com و تبیان

مطالب مرتبط