فواید چای سبز برای پوست

رضا صادق زاده

فواید چای سبز بی شمار است چای یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی ها نزد ایرانیان است. نوشیدن چای به اندازه مناسب در طول روز برای سلامت پوست بسیار مفید است

خواص چای برای پوست

فواید چای برای پوست صورت

محققان دانشكده پزشكی جورجیا، یكی از فراوان ترین پلی فنول ها در چای سبز موسوم بهEGCG را مورد مطالعه قرار دادند. بنیانگذار مرکز دراماتولوژی و متخصص پوست در بورلی هیلز، می گوید محبوب ترین نوشیدنی جهان (بعد از آب) چای است، همچنین به لطف خواص ضد پیری، از قبیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نقش با ارزشی در زیبایی دارد. مزیت های افزایش دهنده ی جوانی ناشی از دم کردن چای را تحت کنترل خود در آورید و همه چیز از چهره ی صاف تر تا نداشتن ورم زیر چشم ها را به عینه مشاهده کنید.

فواید چای بر سلامت و زیبایی پوست و مو
اگر لوسیون شما حاوی عصاره ی چای نیست، اکثر رطوبت پوست شما از دست می رود. طبق مطالعه ای که در زمینه ی پوست صورت پذیرفت، از داوطلبان درخواست شد که از لوسیونی حاوی عصاره ی چای با غلظت 6٪ و فقط بر روی یکی از بازوهای خود استفاده کنند، نتیجه ی تحقیق یک ماه بعد مشخص شد که ماحصل آن پوستی هیدراته شده، به علاوه کشش بیشتر و زبری کمتر بود. مرطوب کننده ی چای سبز خالص Jasmine را امتحان کنید.

خواص چای سبز در رنگ پوست
طبق مطالعات انجام پذیرفته در سال 2012 مشخص شد چای kombucha موجب حفظ رطوبت پوست شده، خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد و بافت و رنگ پوست زنان را شفاف تر می کند. چای سیاه Juara Sweet و مرطوب کننده ی صورت با عصاره ی برنج را امتحان کنید که با مخمر شگقت انگیز ویتامین E و آنتی اکسیدان هایی که خواص آن برای شفافیت پوست به اثبات رسیده ترکیب شده است.

فواید چای سیاه برای پوست
علاوه بر مزایای مختلف ذکر شده برای سلامتی، چای سیاه همچنین برای پوست بسیار مفید است. چای سیاه سرشار از ویتامین ها B2، C، E، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، و زینک و برخی از پلی فنول های ضروری و تانن است. بنابراین ارزش غذایی که در چای سیاه وجود دارد آن را برای پوست بسیار مفید گردانده است.

چای سیاه و چند خواص درمانی چای
به دلیل میزان کافئین بالای چای سیاه، نوشیدن آن می تواند تمام ویروس ها را از بین ببرد، بنابراین می تواند به جلوگیری از عفونت و داشتن پوستی بدون لک کمک کند. قرار دادن چای کیسه ای مرطوب زیر چشم، پف زیر چشم را کاهش می دهد.

چای سیاه همچنین به کاهش چین و چروک و جلوگیری از جوش و پیری زودرس پوست کمک می کند. بنابراین افرادی که از این بیماری ها رنج می برند می توانند با نوشیدن یک یا دو فنجان چای سیاه در روز از مزایای آن بهره ببرند.
آنتی اکسیدان موجود در چای سیاه در مقابل سرطان پوست محافظت می کند.

زمانی که از عصاره چای سیاه بر روی پوست استفاده شود همچون یک عامل ضد آفتاب عمل می کند.
پلی فنول و تانن موجود در چای سیاه به روند بازسازی پوست سرعت می بخشد.

چای سیاه باعث داشتن پوستی درخشان و بدون لک می شود. تانن از پوست در مقابل اثرات مضر محیط محافظت می کند، گردش خون را بهبود می بخشد و در بدن با باکتری ها مبارزه می کند، بنابراین از پوست در برابر بیماری ها محافظت می کند.

گردآوری طه پخش با استفاده از منابع تبیان، رفا چای و نمناک

مطالب مرتبط