فواید غذایی و درمانی گوجه ‌فرنگى

رضا صادق زاده

آب گوجه فرنگی

گوجه فرنگى اول به عنوان گیاه تزیینی در باغچه ها مورد مصرف قرار گرفت و به نام سیب طلایى یا سیب عشق مشهور شد. مصرف گوجه فرنگى به عنوان نوعى سبزى از قرن نوزدهم میلادى به بعد آغاز شد و بعد از جنگ جهانى اول به تدریج بر مصرف آن اضافه شد، طورى که امروزه به صورت خام و پخته یا به صورت سس و رب موارد مصرف زیادى دارد.

فواید کاربردی گوجه فرنگی

میوه ی نارس گوجه فرنگی سمی می باشد و باید از خوردن آن پرهیز کرد. به علاوه خوردن برگ آن که به عنوان دارو گاهی تجویز می شود، باید در حد اعتدال و به مقدار مجاز و محدود، در حدی که پزشک تعیین کرده استفاده شود، زیرا برگ آن هم سمی می باشد.

– در کشور چین از جوشانده ی ریشه، شاخه ها و برگ های مسن گوجه فرنگی برای دفع دندان درد استفاده می شود و خود گیاه نیز خاصیت حشره کش دارد

خواص خیار | خاصیت درمانی و غذایی خیار
– در کشور هند و چین از میوه ی گوجه فرنگی به عنوان ملین استفاده می شود و برای تقویت مسلولین (مبتلایان به بیماری سل)، تب های حصبه ای، رفع ورم ملتحمه ی چشم، آماس گوش (اوتیت) و رفع سنگ کلیه تجویز می شود.

– در اندونزی از گرد برگ های خشک کوبیده ی گوجه فرنگی، برای دفع آفتاب سوختگی پوست و صورت مصرف می شود. از پاشیدن آب دم کرده ی برگ گوجه فرنگی، برای دفع آفت کلم به نام کاترپیلار نتیجه خوبی داده است.

– خوردن گوجه فرنگی برای مبتلایان به درد مفاصل تجویز می شود و برای مبتلایان به نقرس و روماتیسم موثر است.
– گوجه فرنگی، خنک و اشتها آور می باشد و آب آن برای رشد و نمو بهتر طفل مفید می باشد.

نوشیدن دو لیوان آب گوجه فرنگی در روز، باعث تقویت استخوان ‌ها می شود و برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار موثر است.

ماده ای سمّی به نام سولانین در گوجه فرنگی سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن باعث مسمومیت می شود و دل پیچه، اسهال و باز شدن مردمک چشم ایجاد را می کند.

– گوجه فرنگی به دلیل دارا بودن ویتامین های A ، B، C، K و مواد معدنی مانند کلسیم ، فسفر و آهن در تأمین انرژی و تقویت بدن نقش موثری دارد.

– گوجه فرنگی سرشار از ویتامین های B1 و B2 است؛ از این جهت در تسکین دردهای عصبی، رفع بی اشتهایی، و درمان یبوست، نقصان ترشح شیر مادر و تورم دهان تجویز می شود.

– گوجه فرنگی، بدن را در برابر امراض و بیماری های عفونی مراقبت می کند.
– مصرف گوجه فرنگی نیرو و نشاط می آورد و پوست و دانه های آن به هضم غذا کمک می کند و روده ها را پاک می کند.

– آب گوجه فرنگی ادرار آور موثری است.
– برای پاکیزه کردن خون باید از آب گوجه فرنگی و کرفس به مقدار مساوی و به مقدار 3 فنجان در روز، پیش از غذا و به مدت 3 هفته مصرف کرد.

فواید گوجه فرنگی

ترکیبات شیمیایی گوجه فرنگی

تحقیقات ترکیبات و مواد موجود در گوجه فرنگی نشان می دهد که در میوه گوجه فرنگی رسیده، گلوکز، فروکتوز، ساکاروز و معمولا تمام آمینواسیدهای مهم به استثنای ترپتوفان وجود دارد.

اسید آلی اصلی و زیاد موجود در گوجه فرنگی، اسید سیتریک می باشد. اسیدیته ی میوه به تدریج از مرحله ی سبزی به طرف قرمز شدن افزایش می یابد و نهایتا آن، موقعی است که قرمز شدن و رنگ عوض کردن آن شروع می گردد و پس از آن رو به کاهش می گذارد. ماده ی رنگی اصلی و عمده ی گوجه فرنگی کاروتنوئید، بتاکاروتن و لیکوپن است. حداکثر مقدار کاروتنوئیدها در حالتی است که گوجه فرنگی در زیر تابش مستقیم نور رشد می کند.

– خوردن گوجه فرنگی، برای برخی بیمارانی که دچار حساسیت یا آلرژی (خارش بدن،قرمز شدن پوست، آسم، کهیر و…) هستند، ضرر دارد.

آب گوجه فرنگی و خواص درمانی آن
– گوجه فرنگی هضم مواد نشاسته ای را راحت می کند و به همین دلیل از آن سس درست کرده و با حبوبات پخته مصرف می شود.
– مصرف گوجه فرنگی برای افرادی که مبتلا به سنگ کلیه و مثانه و کبد می باشند، تجویز شده است.

– گوجه فرنگی پس از لیموترش بیش از سایر میوه ها ویتامین C دارد و مقدار زیادی فسفر، آهن، سیلیس و کلسیم دارد.
– گوجه فرنگی با اینکه دارای اسید سیتریک می باشد، اما بدن را قلیایی می کند.

– بوی برگ های گوجه فرنگی، زنبورهای خرمایی را اذیت می کند، برای همین می توان بوته ی گوجه فرنگی را در باغ ها و بوستان ها کاشت تا از گزند زنبورها در امان باشند.

گوجه فرنگی یکی از بهترین ترین منابع ویتامین A است. لذا در تقویت بینایی، تقویت و سلامتی پوست و مخاط ها (دهان و بینی) رشد و نمو استخوان ها ضروری می باشد.

– اگر در مکان مورچه ها چند عدد برگ گوجه فرنگی بگذارید، بوی این گیاه مورچه ها را فراری خواهد داد.
– برای تمیز کردن لکه ی جوهر بر روی لباس، یک تکه پنبه را در آب گوجه فرنگی داخل برده و روی لکه ی جوهر بمالید. بعد آن را بشویید.
– سالاد کاهو و گوجه فرنگی درمان کننده ی بیماری های عصبی است.

– اگر پوست شما کک و مک دارد، هر روز آن را با آب گوجه فرنگی پاک کنید. کم کم کک و مک ها را نابود می کند.
– برای پیشگیری از مزاحمت حشرات می توانید برگ های گوجه فرنگی را به بند بکشید و آن را در اطاق خود آویزان کنید، با این کار حشرات فرار می کنند.

نکات مهم

– گوجه فرنگی نرسیده و کال هضمش سنگین می باشد، زیرا خوردن آن باعث دل درد می شود.
سرخ کردن زیاد گوجه فرنگی در روغن باعث سنگینی هضم آن خواهد شد و روی آتش کباب کردن آن مناسب می باشد.

– ماده ای سمّی به نام سولانین در گوجه فرنگی سبز و نارس می باشد که خوردن آن موجب مسمومیت می شود و دل پیچه، اسهال و باز شدن مردمک چشم به همراه دارد.

– مصرف گوجه فرنگی، برای بعضی بیمارانی که دچار حساسیت یا آلرژی (خارش بدن،قرمز شدن پوست، آسم ، کهیر و…) می باشند، مضر است.

برگرفته از تبیان
مطالب مرتبط