غیر فعال کردن نوتیفیکیشن (Notifications) سایت ها در مرورگرها

رضا صادق زاده

آموزش غیر فعال کردن Notifications وب در مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس و مایکروسافت ادج را برای شما عزیزان آماده کرده ایم

غیر فعال کردن Notifications در مرورگرها

آموزش غیر فعال کردن Notifications (اعلان‌ها) سایتها در مرورگرها

اخیرا هنگام ورود به بسیاری از سایت‌ها نوتیفیکیشن (Notifications) برای شما نمایش داده می‌شود که در صورت قبول آن ممکن است پیام‌های اطلاع‌رسانی متفاوتی را از آن سایت روی مرورگر خود دریافت کنید.
API برای مرورگر (Browser) دسکتاپ و موبایل این امکان را فراهم می کند که بتوانند Notification هایی با محتوای سفارشی را نمایش دهند. در اینجا قصد داریم سریعترین راه برای غیر فعال کردن Notifications مرورگر شما را آموزش دهیم.

اطلاع‌رسانی سایت‌ها به کاربران خود به این روش کار جالبی است، اما متاسفانه نمایش این هشدار در مرورگر هنگام مراجعه به بسیاری از سایت‌ها برای کاربران اذیت‌کننده است و این روزها بیشتر کاربران نیز با مشاهده این هشدار، گزینه عدم تائید را انتخاب می‌کنند.

اگر شما نیز جزو کاربرانی هستید که از نمایش این پیام هشدار Notifications و کسب اجازه برای نمایش اعلان‌ها توسط مرورگر خسته شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم با اجرای این ترفند، یک‌بار برای همیشه این نوتیفیکیشن را غیر فعال کنید:

مرورگر گوگل کروم google chrome:
روی آیکون منوی اصلی کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید.
در انتهای صفحه تنظیمات روی لینک Advanced کلیک کرده و در بخش Privacy and security روی گزینه Content Settings کلیک کنید.
اکنون به بخش Notifications مراجعه کنید.
کلید وضعیت مقابل گزینه (Ask before sending (recommended را به حالت غیر فعال تغییر دهید تا عبارت موجود در مقابل آن نیز به Blocked تغییر کند.
از حالا به بعد به‌صورت پیش‌فرض پاسخ عدم اجازه برای این‌گونه سایت‌ها انتخاب می‌شود و هیچ پرسشی مبنی بر کسب اجازه برای نمایش پیام‌های اطلاع‌رسانی به شما نمایش داده نخواهد شد.
نکته: سایت‌هایی که پیش‌ از این توسط شما در فهرست مجاز قرار گرفته باشند، پس از این نیز قادر به ارسال اعلان‌های خود به شما خواهند بود.

مرورگر مایکروسافت اج Microsoft Edge:
متاسفانه این مرورگر هیچ گزینه‌ای برای غیر فعال کردن کلی اعلان‌ها در اختیار کاربران قرار نداده و چنانچه هنگام مشاهده هشدار کسب اجازه در یک سایت، گزینه عدم موافقت را انتخاب کنید، این انتخاب در حافظه مرورگر ثبت شده و دوباره در این باره از شما سوال نخواهد شد، اما این سوال برای دیگر سایت‌ها تکرار می‌شود.

مرورگر موزیلا فایرفاکس Mozilla Firefox
:
مرورگر فایرفاکس در تنظیمات عادی خود گزینه‌ای برای غیر فعال کردن کامل اعلان‌ها در اختیار شما قرار نمی‌دهد، اما در تنظیمات پنهان آن می‌توانید این تغییرات را اعمال کنید. برای انجام این کار عبارت about:config را در نوار آدرس مرورگر وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید.
با کلیک روی گزینه I accept the risk مراحل کار را ادامه دهید. درکادر جست‌وجو عبارت notifications را تایپ کرده و روی گزینه dom.webnotifications.enabled دوبار کلیک کنید تا مقدار اختصاص یافته به آن به false تغییر کند.
نکته: با اجرای مراحل گفته شده، به‌صورت کامل نمایش اعلان‌ها در مرورگر غیر فعال می‌شود و چنانچه سایتی پیش ‌از این نیز اجازه ارسال اعلان به شما را داشته باشد از این پس قادر به اطلاع‌رسانی از این روش نخواهد بود.

مرورگر سافاری اپل Apple Safari:
پس از اجرای مرورگر از منوی Safari روی Preferences کلیک کنید.
از بالای صفحه روی تب Websites کلیک و در ادامه از نوار کناری گزینه Notifications را انتخاب کنید.
از پایین صفحه علامت چک‌مارک کنار گزینه Allow websites to ask for permission to send push notifications را غیر فعال کنید.

منبع: jamejamonline.ir – جام جم آنلاین

مطالب مرتبط