طرز تهیه مربای بالنگ

رضا صادق زاده

مربای بالنگ

میوه بالنگ طبع سردی دارد و مصرف مربای آن باعث مفرح و آرامش اعصاب خواهد بود برای درست کردن مربای بالنگ ادامه مطلب را مطالعه فرمایید

مواد لازم برای تهیه مربای بالنگ

چهار عدد بالنگ تازه و بزرگ را با همان مقدار شکر و نصف استکان کوچک آبلیمو برای درست کردن مربای بالنگ آماده کنید

طرز تهیه مربای خوشمزه بالنگ

بعد از اینکه بالنگ ها را شستید آنها را خیلی نازک پوست برداری کنید. بعد آنها را از وسط دو نیم کرده و مغز آنها را کنار می گذاریم . بالنگ ها را به اندازه دلخواه تکه تکه کرده. پس از اینکه بالنگ ها را در آب سرد قرار دادید در آبکش ریخته و آنها را در آب آهک می ریزیم و اجازه دهید یک شبانه روز در آب آهک بماند.

سپس بالنگ ها را از آب آهک بیرون آورده و در آب سرد می ریزیم و می گذاریم بجوشد. بالنگ ها را از آب سرد خارج کرده و به آب در حال جوش اضافه می کنیم. یکی دو قل که زد، بلافاصله آب زرد مرحله اول آنها را خارج می کنیم. چون آب مرحله اول تلخ تر از دفعات دیگر است. دوباره در قابلمه آب ریخته، می گذاریم تا جوش بیاید و بالنگ ها را که در آب سرد قرار داده بودیم ، در آب جوش می ریزیم . این بار می گذاریم بالنگ ها 20 دقیقه بجوشد. این عمل را چهار بار و هر بار به مدت 20 الی 25 دقیقه تکرار می کنیم و می گذاریم بالنگ ها بجوشید تا تلخی آنها گرفته شود و پوست آنها هم بپزد.

طرز تهیه مربای پوست نارنج
اگر دوست دارید رنگ مربای بالنگ سفید شود و تلخی آنها کاملاً گرفته شود، حتماً آب بالنگ ها را که کنار گذاشته اید بگیرید و در مرحله چهارم در حال جوشیدن بالنگ ها آن را اضافه کنید تا رنگ بالنگ ها کاملاً سفید شود. بعد آنها را در آب سرد ریخته و شکر را با 2 لیوان آب بگذارید بجوشد تا غلیظ شود. پس از سرد شدن شربت، بالنگ ها را از آب سرد خارج کنید و به شربت اضافه کنید.

پس از 2 ساعت قابلمه را روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید تا مربا بالنگ جوش بیاید. بعد از یکی دو جوش، برای خوش طعم شدن مربا و جلوگیری از احتمال شکرک زدن آن آب لیمو یا آب بالنگ را به مربا اضافه کنید. بعد از قوام آمدن شربت، آن را امتحان کنید و پس از آماده شدن آن بگذارید مربا خنک شود. سپس آن را در شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه مربای بالنگ

نکاتی درباره مربای بالنگ

– مربای بالنگ طبع سردی دارد آرامش بخش و مفرح کننده می باشد
– برای اینکه مربای بالنگ شما شکرک نزند ، آب بالنگ یا آبلیمو را در مراحل آخر پخت مربا، به آن اضافه کنید و مابقی آب بالنگ به همان صورت که ذکر شد، برای خوش رنگ کردن بالنگ به کار ببرید.
– در صورت استفاده از آب آهک مربای بالنگ ترد می شود.

طرز تهیه آب آهک

یک کیلو آهک را در لگن بزرگی بریزید و در حدود 14 تا 15 لیوان آب به آن اضافه کرده و آن را خوب هم بزنید تا آهک به صورت دوغ غلیظی درآید. سپس صبر کنید تا آب در سطح لگن کاملاً زلال بایستد. از این آب آهک زلال می توانید برای ترد کردن میوه های مورد نظرتان در تهیه مربا استفاده کنید.

برگرفته از تبیان

مطالب مرتبط