طرز تهیه مربای بادمجان

رضا صادق زاده

مربای بادمجان

بادمجان طبع سرد دارد در بیان کلی نفاخ است پس طبیعتا مربای بادمجان هم از خواص کلی آن پیروی می کند در ادامه روش درست کردن مربای بادمجان را آموزش خواهید دید

مواد لازم برای تهیه مربای بادمجان

یک استکان کوچک آبلیموی تازه را همراه 6 عدد هل و 2 کیلوگرم بادمجان کوچک و شکر از هر کدام آماده کنید

طرز تهیه مربای خوشمزه بادمجان

ابتدا بادمجان ها را شسته و پوست آنها را خیلی نازک بر می داریم. بعد وسط آنها شکاف کوچکی داده و در آب سرد می گذاریم تا رنگ بادمجان ها تیره نشود. شکر را با سه لیوان آب و هل روی حرارت قرار داده تا بجوشد و شربت آن کمی غلیظ شود. ظرف شکر را از روی حرارت بر می داریم تا شربت غلیظ خنک شود.

طرز تهیه مربای آلو
بادمجان ها را یک بار در آب می جوشانیم تا پخته شود، ولی له نشوند. بعد آنها را در آبکش می ریزیم و سریعا در شربت سرد شده می گذاریم. ظرف را روی حرارت ملایم گذاشته تا بادمجان ها شربت را به خود جذب کنند و مربای بادمجان ما جا بیفتد. وقتی شربت جوشید، مقدار آبلیمویی را که داریم به آن اضافه می کنیم. پس از آماده شدن مربا، ظرف را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم تا مربا خنک شود. بعد آن را در شیشه ریخته و در یخچال نگهداری می کنیم.

طرز تهیه مربای بادمجان

نکاتی درباره مربای بادمجان

برای درست کردن این مربا هرگز از بادمجان های چند روز مانده استفاده نکنید زیرا زحمت شما را به هدر خواهند داد. هر چه بادنجان ها تازه تر باشند، مربای بهتری تهیه خواهد شد.

برگرفته از تبیان

مطالب مرتبط