طرز تهیه فرنی با آرد برنج و نشاسته به دو روش

رضا صادق زاده
روش تهیه فرنی با آرد برنج

فرنی یک دسر فوق العاده خوشمزه در وقت افطار است در ادامه با دو روش برای تهیه آن آشنا می شوید

مواد لازم برای فرنی با نشاسته

مقدار 2 ق س شکر و 2 ق س نشاسته را همراه کمی هل و گلاب و دو لیوان شیر برای تهیه این فرنی خوشمزه آماده کنید

مواد مورد نیاز برای فرنی با آرد برنج

مقدار 4 ق س شکر و 2 ق س آرد برنج را همراه کمی هل و گلاب و دو لیوان شیر و نصف لیوان آب کنار بگذارید

طرز تهیه فرنی به دو روش

ابتدا شیر سرد را در قابلمه مورد نظر بریزید. سپس آرد برنج و شکر را اضافه کنید و کاملاً هم بزنید تا آرد در شیر سرد حل شود روی حرارت گذاشته آب را به آن اضافه کنید و مرتباً هم بزنید حواستان باشد که هم زدن را متوقف نکنید زیرا این کار باعث می شود آرد برنج در شیر گلوله گلوله شود. پس مرتباً آن را هم بزنید تا کمی غلیظ شود گلاب را درون آن بریزید و اگر مایل بودید می‌توانید کمی وانیل نیز به این دستور اضافه کنید و همچنان آن را هم بزنید تا فرنی شما به غلظت مورد نظرتان برسد.

طرز تهیه ماهی شکم پر در فر
فرنی را باید سریعا تا داغ است و سفت نشده درون ظرف مورد نظرتان بریزید. دقت داشته باشید که فرنی بعد از سرد شدن کمی سفت می‌شود پس حواستان باشد وقتی آن را از روی حرارت بر می‌دارید نه سفت باشد نه آبکی.

می‌توانید فرنی‌تان را به راحتی شکلاتی یا زعفرانی کنید. برای اینکه فرنی شکلاتی شود کافی است کمی پودر شکلات به مواد آن اضافه کنید و برای زعفرانی کردن آن کمی زعفرا آب شده درون آن بریزید.

فرنی با نشاسته ، طرز تهیه فرنی با نشاسته

تزیین فرنی

در پایان هر طعم دهنده ای که دوست دارید بهش اضافه کنید. میتونید از هل، چند قاشق گلاب و … استفاده کنید. هل رو در میانه کار حالا اگه بخواین که فرنی قالبی داشته باشید

کافیه بعد از اینکه کار پخت به اتمام رسید، 4 ورق ژلاتین رو که توی آب سرد خیس کردید بریزید داخل فرنی و کاملا هم بزنید. بعد میتونید بهش یه سری چیزا اضافه کنید تا رنگ بگیره. مثلا از زعفران یا آب لبو یا حتی رنگ های خوراکی. بعد توی قالب به هر شکلی که میخواید بریزید و بعد از اینکه 1 ساعت توی یخچال بود و خودش رو گرفت، از قالب خارج کنید یا داخل ظرف سرو کنید.

نکاتی درباره فرنی

فرنی را بیشتر با آرد برنج دست می کنند
زمان لازم برای تهیه فرنی کمتر از 25 دقیقه است
مواد لازم در اینجا برای دو نفر می باشد

برگرفته از kalleh.com و تبیان
مطالب مرتبط