طرز تهیه شربت و مربای گل محمدی در منزل

رضا صادق زاده

طرز تهیه مربای گل محمدی
گل محمدی یک از انواع گل رز است که از آن گلاب تهیه می شود

مواد لازم برای تهیه مربای خوش طعم گل محمدی
یك كیلو گرم گل محمدی تازه و 2 کیلو شکر را با 2 شیشه متوسط گلاب و مقداری گلبرگ رز آتشین برای خوشرنگ کردن رنگ مربا به همراه نصف استکان کوچک آبلیمو در منزل آماده کنید

طرز تهیه مربای گل محمدی
گلبرگ های گل محمدی را تمیز كرده ، آنها را در آب فراوان بشوئید. سپس آنها را در صافی قرار دهید تا آب گلبرگ ها كشیده شود. شكر و گلاب را در قابلمه نسبتاً بزرگی ریخته و بگذارید شربت غلیظ شود. سپس بگذارید شربت كاملاً خنك شود. گلبرگ ها را در آن ریخته و گلبرگ های رز را هم در یك كیسه پارچه ای كوچك بریزید و در كیسه را بسته و در قابلمه قرار دهید.

طرز تهیه مربای کامکوات با گلاب
در ظرف را هم بگذارید تا گلبرگ ها با بخار بپزد و شربت آن قوام بیاید. آبلیمو را هم اضافه كنید و پس از این كه مربا خوشرنگ شد، كیسه را از مربا خارج كرده و شربت آن را امتحان كنید. در صورتی كه مربا آماده بود، ظرف را از روی حرارت بردارید تا خنك شود و بعد آن را در شیشه بریزید. لازم به تذكر است كه این مربا یكی از لطیف ترین و خوش عطرترین مرباهاست و برای پخت آن دقت زیادی لازم است.

گلبرگ ها را پس از چیدن فقط یك روز می توان نگهداری كرد. برای پخت گلبرگ های خشك بهتر است پس از تمیزكردن و شستن، آنها را یك ساعت در گلاب خیس كنید تا برای پخت آماده شوند.

مواد لازم برای تهیه شربت گل محمدی
نیم كیلو گل محمدی به همراه 2 كیلوگرم شکر آماده کنید و یک لیوان گلاب و 4 لیوان آب را همراه یک استکان آبلیمو کنار بگذارید

مربای گل محمدی
طرز تهیه شربت خوش عطر گل محمدی

گلبرگ ها را تمیز كرده، بشویید. در یك قابلمه لعابی مقداری شكر بریزید و بقیه شكر را در لابه لای گلبرگ ها ریخته، آب را اضافه كنید. ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شربت به جوش آید. گلاب و آبلیمو را اضافه كنید و بعد از 10 دقیقه ظرف شربت را از روی حرارت بردارید. سپس آن را از صافی رد كنید و پس از خنك شدن شربت آن را در بطری بریزید. این شربت بسیار خوش رنگ و خوش طعم می باشد.

آماده کردن مواد لازم برای تهیه این مربا حدود یک ربع زمان می برد
مربای گل محمدی را در کمتر از 2 ساعت می توان درست کرد

برگرفته از تبیان

مطالب مرتبط