طرز تهیه استیک ماهی با سس سفید

رضا صادق زاده

پخت استیک ماهی
استیک ماهی یکی از غداهای دریایی لذیذ است

طرز تهیه استیک خوشمزه ماهی

برای تهیه استیک ماهی نخست کاملا ماهی را تمیز بشویید و در اندازه دلخواه (مثلا به اندازه یک کف دست) برش داده و پشت و روی ماهی را نمک و فلفل بپاشید بعد با زعفران، نمک، فلفل، پیاز رنده یا خلال شده و 2 قاشق از آب لیمو مزه دار کرده و برای 1 تا 2 ساعت در یخچال بگذارید. سس سفید را طبق روش آن درست کرده، شوید و مابقی آب لیمو را با آن مخلوط کنید و کنار بگذارید.

طرز تهیه ماهی شکم پر در فر
ماهی را درون توری های آماده قرار داده و روی باربیکیو یا منقل کباب درست کنید. (بهتر است توری را قبل از گذاشتن ماهی با روغن یا کره چرب کنید) ماهی کباب شده را در ظرف مورد نظر قرار داده با لیمو، شوید یا جعفری تزیین کنید و با سس لیمو و شوید سرو نمایید.

تهیه استیک ماهی
مواد لازم برای تهیه 1 پیاله سس سفید

یک ق غ آرد را با 1 لیوان شیر و 25 گرم کره و مقدار کمی آبلیمو ، نمک ، فلفل ، خردل ، آویشن و یا ادویه دلخواه را کنار بگذارید تا استیک لذیذ ماهی را با این سس میل کنید

برای استیک ماهی می شود آن را کباب کرده و یا در تابه سرخ کنید. این استیک همراه با سس سفید که با شوید و لیمو مخلوط شده است سرو می شود.

طرز تهیه

کره را در ظرف لعابی یا تفلون بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید تا نرم شود، بعد آرد را اضافه کرده و کمی تفت دهید. شیر را آرام آرام افزوده و مخلوط را هم زده تا به غلظت برسد. ادویه و آبلیمو را افزوده و سس آماده شده را از روی حرارت کنار بگذارید.

سس سفید را می توانید برای انواع غذاهای دریایی، استیک ماهی، لازانیا، سوفله و… مورد استفاده قرار دهید.
استیک ماهی از غذاهای بسیار خوشمزه است که خاصیت های زیادی هم دارد

برگرفته از تبیان
مطالب مرتبط