با زنجبیل و فلفل سرطان را درمان کنید

رضا صادق زاده

زنجبیل با از بین بردن سلول های سرطانی تخمدان و فلفل با کوچکتر کردن تومورهای لوزالمعده روشی برای درمان سرطان می باشد

درمان سرطان با فلفل و زنجبیل

زنجبیل و فلفل سرطان های مرگبار را درمان می کنند

محققان می گویند زنجبیل می تواند سلول های سرطانی تخمدان را نابود کند و فلفل نیز تومورهای لوزالمعده را کوچکتر می کند.

به نقل از طه پخش، نتایج این تحقیق شواهد دیگری در مورد فواید بعضی از انواع ادویه جات در جلوگیری از بروز یا پیشرفت سرطان ارایه کرده.

هر چند بررسی ها در مورد زنجبیل در محیط آزمایشگاهی انجام شده است و تا بررسی این ماده در بیماران سرطانی راه درازی در پیش می باشد ، اما اولین گام در این زمینه محسوب می شود.

مواد غذایی که با سرطان ریه مبارزه می کند!
جناب دکتر ربکا ریو، استادیار زنان و زایمان مرکز سرطان دانشگاه میشیگان و همکارانش محلول حاوی پودر زنجبیل را بر روی کشت سلول های سرطانی تخمدان تست کردند.

دانشمندان در نشست انجمن تحقیقات سرطان آمریکا اعلام کردند این ماده سلول های سرطانی را به دو طریق نابود می کند؛ یکی از طریق فرایند خود کشی و در روش دیگر سلول ها خود را هضم می کنند. سرطان تخمدان در بیشتر مبتلایان پیشرفت می کند و در نهایت در برابر شیمی درمانی مقاوم می شود.

چون زنجبیل می تواند سلول های سرطانی را از دو روش خودکشی و خود خوری نابود کند، مانع از مقاومت بیماری در برابر شیمی درمانی خواهد شد.

گیاه زنجبیل به مهار التهاب کمک می کند. التهاب در تشکیل سلول های سرطانی تخمدان تاثیر دارد. محققان دریافتند خودکشی سلولی با استفاده از زنجبیل اثربخش تر از شیمی درمانی با استفاده از پلاتین می باشد.

پیشگیری از سرطان با خواص اسفناج
دکتر سانجای سریواستاوا از دانشکده پزشکی دانشگاه پیترزبورگ می گوید تحقیق دیگری نیز نشان داد ماده CAPSAICIN که عامل ایجاد کننده تندی در فلفل می باشد، در موش ها سلول های سرطانی لوزالمعده را وادار به خودکشی می کند. این ماده باعث مرگ سلول های سرطانی و کاهش قابل توجه حجم تومورها می شود. این ترکیب سلول های سرطان لوزالمعده را از بین برد ، اما تاثیری بر روی سلول های طبیعی و سالم لوزالمعده نمی گذارد.

در سال گذشته دانشمندان در تحقیق بر روی سلول های لوزالمعده در محیط آزمایشگاه به نتایج مشابهی دست یافتند. سرطان لوزالمعده بسیار مرگبار است، بطوری که از میان ? 32 ?هزار تن که هر ساله به این بیماری دچار می شوند ? 31? هزار تن آنها میمیرند.

محققان در لس آنجلس نیز دریافته اند این ماده سلول های سرطان پروستات را نیز نابود می کند. در تحقیقات دیگری ادویه زردرنگ زنجبیل نیز از گسترش سرطان ریه و سی-نه در موش ها جلوگیری کرد.

همچنین کارشناسان یادآور شدند بسیاری از ترکیباتی که سرطان را در موش ها متوقف می کند، همین تاثیر را در انسان ها ندارند.

برگرفته از تبیان
مطالب مرتبط