با 9 روش سفید کردن دندان آشنا شوید

رضا صادق زاده

سفید کردن دندان ها با استفاده از خمیر های سفید کننده که حاوی مواد براق کننده یا شیمیایی هستند تأثیر بیشتری در تمیز کردن دندان ها دارد

روش سفید کردن و جرم گیری دندان ها در منزل

سفید کردن دندان ها با روش های ساده

نوارهای سفید کننده بسیار نازک هستند و تقریباً نامریی هستند
برای داشتن دندان‎های سفید مجبور نیستیم به انواع درمان‎های شیمیایی سخت و روکش های مصنوعی تن دهیم چرا که می توانیم با بکارگیری توصیه‎های زیر و به طور طبیعی دندان‎هایی سفید و درخشان داشته باشیم. این توصیه‎ها به شرح زیر است:
– پس از صرف هر وعده غذایی یا مصرف تنقلات، میان‎وعده‎ها و نوشیدنی ‎ها، دندان‎های خود را مسواک بزنید چرا که باقی ماندن ذرات غذا در دهان، محیط دهان را اسیدی کرده و که این امر باعث تخریب و تغییر رنگ و زرد شدن بیشتر مینای دندان می شود.

از جمله خمیر دندان‌ها، ژل ها، دهان شویه ها، نوارها، قاب های سفید کننده و فرآورده های سفید کننده ای که دندان پزشک از آنها استفاده می کند.

سفید کردن دندان ها برای افرادی مطلوب است که دندان های سالم و بازسازی نشده و لثه های سالم داشته باشند. ته رنگ زرد روی دندان ها بهتر از همه با روش های سفید کننده از بین می‌رود.

این ها روش های معمول سفید کردن دندان ها هستند:

– پوشیدن لباس هایی با رنگ‎های سرد و رنگ‎های پایه آبی نیز یکی از حقه هایی است که دندان‎ها را سفیدتر نشان می دهد.

خمیر دندان سفید کننده: همه خمیردندان ها به برداشتن رنگ های سطحی کمک می‌کنند، زیرا حاوی مواد لایه بردارهای ضعیفی هستند. برخی از خمیردندان های سفید کننده حاوی مواد براق کننده یا شیمیایی هستند که تأثیر بیشتری در رنگ زدایی دارند. اما این خمیردندان حاوی مواد رنگ بر نیستند. فرآورده های حاوی پراکسید کاربامید یا پراکسید هیدروژن هستند که می توانند به روشن کردن رنگ عمق دندان کمک می کنند.

نوار و ژل های سفید کننده: نوارهای سفید کننده بسیار نازک هستند و تقریباً نامریی هستند که با یک ژل سفید کننده با پایه پراکسید پوشانده شده اند. این نوارها باید مطابق دستورات روی برچسب به کاربرده شوند.

روش سفید کردن دندان
برای سفید کردن دندان چه کنیم؛ ۷ ماده‌ای که کمک می‌کند دندان ها بدرخشند
دهان شویه های سفید کننده: در میان تازه ترین فرآورده های سفید کننده در دسترس دهان شویه های سفید کننده هستند. این دهان شویه ها علاوه بر اجزای معمول دارای اجزایی مانند پراکسید هیدروژن هستند که دندان ها را سفید می کنند.

– استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید زیرا اغلب در شکاف بین دندان‎ها لکههایی برجای می‎مانند و این فضاها، تنها با استفاده از نخ دندان تمیز می شوند.

کافی است پیش از مسواک زدن دهان شویه را برای ۶۰ ثانیه دو بار در روز دور دهانتان بگردانید.

قاب ها یا «تری»های سفید کننده: این قاب ها یا «تری»ها وسایلی شبیه گارد دهان دارای ژل سفید کننده حاوی مواد پراکسیدی هستند. این قاب باید برای مدتی از چند ساعت در روز یا هر روز در طول شب برای ۴ هفته یا بیشتر (بسته به میزان و میزان مطلوب سفید کردن) روی دندان ها گذاشته شود.

– استفاده روزانه از جوش شیرین به عنوان خمیر دندان اصلی باعث تحلیل رفتن مینای دندان می شود اما استفاده از آن به صورت یک بار در هفته یکی از راه‎حل‎های قدیمی برای سفید کردن دندان ها است.

سفید کردن دندان در مطب: دندانپزشکی سریع ترین شیوه سفید کردن دندان است. در مطب فرآورده سفید کننده مستقیماً روی دندان ها به کاربرده می شود. استفاده این فرآورده ها با گرما، یک نور مخصوص یا لیزر همراه می شود. نتایج را پس از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می توان دید. اما برای سفید کردن کامل دندان ها معمولاً چند بار مراجعه به دندانپزشک لازم است. این شیوه گران قیمت‌ترین شیوه سفید کردن دندان هم هست.

منبع : hamshahrionline.ir , سلامت نیوز

مطالب مرتبط