روسیه: ابوبکر البغدادی رهبر داعش کشته شده است

رضا صادق زاده

ابوبکر البغدادی رهبر داعش کشته
کشور روسیه اعلام کرد که ابوبکر البغدادی رهبر گروهک تروریستی داعش احتمالا در یکی از حملات هوایی روسیه در الرقه سوریه کشته شده است

روسیه: ابوبکر البغدادی احتمالا کشته شده است

حوادث به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت دفاع روسیه از احتمال کشته شدن ابوبکر بغدادی، ‌رهبر گروه تروریستی داعش در حمله‌ هوایی جنگنده‌های این کشور در رقه در اواخر مه گذشته خبر داد.

اسپوتنیک روسیه تاریخ این حمله را ۲۸ مه (۷ خرداد) اعلام کرده است.

این وزارت‌خانه تاکید کرد، در آن حمله یکی از تجمع‌های فرماندهان داعشی هدف قرار گرفته شد.

این در حالی است که ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا اعلام کرده است که نمی‌تواند گزارش‌های روسیه درمورد کشته شدن ابوبکر بغدادی در سوریه را تایید کند.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز گفت: تا این لحظه نمی‌توان کشته شدن البغدادی را تایید کرد.

لاوروف امروز در جمع خبرنگاران گفت: من هم خبر کشته شدن البغدادی را شنیده‌ام اما فعلا نمی‌توانم صحت آن را صد درصد تایید کنم. وی افزود: به هر حال اغراق در اهمیت حذف ابوبکر البغدادی لازم نیست زیرا تجربه نشان داده که نمونه‌های دیگری مثل گروه‌های تروریستی جبهه النصره، گروه داعش و … با ترمیم خود دست تخریب و اقدامات تروریستی می‌زنند.

در همین حال آلکسی پوشکوف، رئیس کمیسیون اطلاع رسانی شورای فدراسیون روسیه در رابطه با خبر هلاکت ابوبکر البغدادی در پیامی تویئتری نوشت: اگر کشته شدن البغدادی ثابت شود، این ضربه شدیدی به داعش بوده و این گروهک در همه جبهه‌ها عقب نشینی خواهد کرد. پوشکوف افزود: هلاکت سرکرده داعش به شکست نظامی آن سرعت خواهد بخشید. همچنین ویکتور اوزرف، رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه گفت: به هلاکت رسیدن ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش به آزادسازی شهر رقه کمک خواهد کرد.
روسیه مدعی شد؛ البغدادی کشته شده است
منبع: ایسنا /ن

مطالب مرتبط