درمان جوش های پوست بعد از موم انداختن (اپیلاسیون)

رضا صادق زاده

درمان جوش صورت بعد از موم انداختن یا اپیلاسیون

روش هایی برای درمان جوش های بعد از موم انداختن یا اپیلاسیون

اغلب جوش های قرمز و برآمدگی ها روی پوست بعد از اپیلاسیون یا همان موم انداختن صورت می توانند چندین ساعت یا حتی تا 3 روز دوام داشته باشند مخصوصا اگر شما دارای پوستی حساس و نازک باشید. اپیلاسیون و وکس موهای بدن و موهای زائد را از بین برده و پوست را نرم و زیبا می سازند

برآمدگی های ایجاد شده بر روی سطح پوست نتیجه التهاب فولیکول های مو بوده و تحت عنوان folliculities نامیده می شود و بد منظر بوده و می تواند باعث ناراحتی شما گردد.

در اینجا تعدادی از ترفندها و نکاتی که به درمان ناراحتی ها و آسیب های پوستی از این قبیل کمک کرده و از بروز دوباره آنها پیشگیری می کند، آورده شده است طوری که شما می توانید دفعه بعدی با خیال راحت به سراغ وکس و اپیلاسیون بروید.

راهکارهایی برای پیشگیری و درمان جوش بعد از اپیلاسیون وجود دارد، که در اینجا برخی از آنها بیان می شوند.

روش های درمان جوش روی صورت بعد از موم انداختن یا همان اپیلاسیون صورت:

استفاده از ژل آلوئه ورا بعد از موم انداختن برای درمان جوش
راهکار دیگر برای درمان آثار قرمزی بعد از موم انداختن، ژل آلوئه ورا است. همانگونه که می دانید، آلوئه ورا علاوه بر درمان این جوش ها، باعث آبرسانی نیز می شود. برای استفاده از این ژل، بهتر است آن را در یخچال بگذارید تا خنک شود. چند بار در روز، از ژل آلوئه ورا را بر روی پوست بمالید. برای درمان خانگی آفتاب سوختگی و رفع لکه های قهوه ای پوست نیز می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

استفاده از یخ و آب خنک بعد از اپیلاسیون برای درمان جوش
این روش به از بین رفتن قرمزی و ناراحتی ناشی از آسیب پوستی کمک خواهد کرد. یک لیف یا حوله نرم را با آب سرد مرطوب کرده یا یک تکه یخ را داخل لیف یا حوله بپیچید و مستقیما روی جوش ها قرار دهید تا منافذ باز آنها بسته شود. تا جایی که تحمل دارید و می توانید اجازه دهید تا یخ یا حوله مرطوب روی جوش ها باقی بماند،

بهترین زمان 10 تا 15 دقیقه می باشد. اگر شما به جای یخ از آب سرد استفاده می کنید، هر چند دقیقه یک بار مجددا حوله یا لیف را با آب سرد مرطوب کنید و آن را سرد و خنک نگهدارید.

استفاده از پماد بعد از اپیلاسیون برای درمان جوش
می توانید برای درمان جوش های بعد از وکس و اپیلاسیون، از پمادهای موضعی حاوی پلی میکسین B سولفات، نظیر bacitracin zinc و Neosporin استفاده کنید. این پمادها، علاوه بر تسریع بهبودی پوست، برای مبارزه با عفونت پوست نیز مفید است. برای استفاده از این پمادها، به مدت 3 روز بعد از ، پس از شستن دست ها، یک لایه نازک از پماد، روی پوست بمالید. دقت داشته باشید که نباید پماد را روی پوست ماساژ دهید. این کار را 3 بار در روز انجام دهید.

روغن ویتامین E برای درمان جوش
برای بهبود جوش بعد از ، چند بار در روز، روغن ویتامین E بر روی پوست بمالید. شاید برایتان جالب باشد که می توان از کپسول ویتامین E برای رفع خشکی مو نیز استفاده کرد این نکته را فراموش نکنید اگر این جوش ها ادامه پیدا کرد، بهتر است موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید، چرا که ممکن است عفونت به داخل پوست نفوذ کرده باشد.

علت جوش زدن بعد از اپیلاسیون صورت

منابع : پارسی ونوس/سیمرغ

مطالب مرتبط