درمان اسهال با چای سیاه

رضا صادق زاده

چای نبات که معمولا از چای سیاه استفاده می شود برای درمان اسهال خوب است و

درمان اسهال با چای

چای سیاه و درمان اسهال

در صورتی که پس از برداشت برگ، سریعاً آن را خشک کنند چای سبز یا Green tea به دست می آید و در صورتی که پس از برداشت برگ، آن را تخمیر نمایند و به اصطلاح عمل آورند، چای سیاه یا چای معمولی یا Black tea تولید می شود.

یکی از بیماری هایی که مطمئنا به آن دچار شده اید اسهال می باشد در اکثر اوقات اسهال در زمان سرماخوردگی اتفاق می افتد ، اسهال در زمان شرما خوردگی با استفراغ همراه می باشد البته این تنها حالت اسهال شدن نیست ، دلایل بسیاری در اسهال شدن موثر است

چای گیاهی است با نام علمی Camelia sinensis از خانواده Theaceae که به صورت بوته و گاهی درختچه دیده می شود. به غیر از زمستان، در سه فصل دیگر، برگ چای به منظور تهیه ی انواع چای برداشت می شود.

اسهال چیست؟
اسهال به معنای تغییر حرکات روده ای و دفع مدفوع شل است. مدفوع چیزی است که پس از آن که دستگاه گوارش شما (معده، روده کوچک و روده بزرگ) مواد مغذی و ما یعاتی را که خورده و نوشیده اید جذب نمود باقی می ماند. مدفوع از طریق راست روده از بدن خارج می شود. اگر مایعات جذب نشوند یا دستگاه گوارشی مایع اضافی تولید کند، مدفوع شل و آبکی خواهد شد. مدفوع شل بیشتر از معمول است. افراد دچار اسهال غالباً حرکات روده ای زیادی دارند و امکان دارد حدود 1 لیتر در روز مدفوع شل دفع نمایند.

چای سیاه و چند خواص درمانی چای
نوشیدنی چای حاوی مواد شیمیایی است که برای از بین بردن نوعی میکروب کشنده بیمارستانی، مفید است. این میکروب عامل بروز اسهال شدید و سایر بیماری های روده ای است و تقریبا سالانه ۳۰۰۰ قربانی در بیمارستان های انگلیس می گیرد.متخصصان دانشگاه کاردیف در این بررسی ها مطمئن شدند باکتری “سی. دیف – کلوستریدوم دی فیسیل” که عامل بروز اسهال شدید و بیماری های جدی روده ای است در برابر مواد شیمیایی موجود در چای آسیب پذیر است. این متخصصان ۷۹ نسخه مختلف از این باکتری را در معرض ۳۳ نوع ماده شیمیایی موجود در چای های مختلف قرار دادند و متوجه شدند که نوعی ماده شیمیایی موسوم به پلی فنول ها که عامل ایجاد طعم مطبوع چای هستند برای مقابله با باکتری ها موثرند.

باید اضافه نمود چای جوشیده که رنگ سیاه، مزه ی تلخ و بوی خاص چای جوشیده دارد، نیز دارای خاصیت ضداسهال بوده و در شرایط عادی می تواند ایجاد یبوست کند، چرا که با جوشیدن زیاد، مقدار زیادی از تانن های موجود در پودر چای به محلول جوشیده منتقل می شوند، در صورتی که در چای تازه دم کشیده مقدار تانن خیلی کم است.ناگفته نماند که چای دارای خواص زیادی است و تاکنون دست کم 50 اثر فیزیولوژیک و فارماکولوژیک از آن به اثبات رسیده است.

هر دو نوع چای سبز و سیاه حاوی ترکیبات گس (تلخ) بوده که تانن (Tannin) نامیده می شود.مهم ترین خاصیت تانن ها، قابض بودن آن هاست، به همین دلیل یکی از مهم ترین خواص درمانی چای خاصیت ضد اسهال آن است.

گردآوری طه پخش

مطالب مرتبط