عصاره هسته انگور و خواص بی نظیر آن

رضا صادق زاده

روغن هسته انگور

خواص درمانی عصاره هسته انگور

عصاره هر میوه ای معمولا خواص آن میوه را دارد هسته انگور سرشار از آنتی اکسیدان ها است که برای سلامتی بدن بسیار مفید می باشند محققان معتقدند هسته انگور ما را در برابر آلودگی ها حفظ کرده و حتی تاثیر منفی دخانیات را هم کاهش می دهد به خاطر وجود ویتامین E یکی دیگر از فواید مهم آن تقویت چشم ها است

عصاره هسته انگور غنی از پرو آنتی سیانین (PCO ) ، یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند جلوی تخریب های سلولی در اثر رادیکال های آزاد را بگیرد و بافت های پیوندی را تعمیر و تقویت کرده و به فعالیت آنزیم ها کمک کند.

عصاره ی هسته ی انگور، یک مکمل نسبتاً جدید در ایالات متحده است، اگرچه در اروپا برای سال های متمادی استفاده شده است. عصاره هسته ی انگور از فشردن و تصفیه هسته ی انگور تازه تهیه می شود.

PCO در چه مواد غذایی وجود دارد؟
PCO در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد ، ولی به مقدار بسیار کم . بهترین منابع غذایی آن انگور ، تمشک، آلبالو، گیلاس و آلو است و معمولاً در پوست و دانه آنها موجود است. از این رو چون انگور را با دانه اش میل می کنند ، منبع خوبی از PCO است و بالاترین مقدار آن با غلظت 95 درصد ، در هسته انگور موجود است.

PCO ضد حساسیت و زخم است. اثر هسته انگور در بهبود بسیاری از بیماری ها مشخص شده است که ما به ترتیب آنها رابرای شما بیان می کنیم.

خواص عصاره هسته انگور
ضد سرطانی بودن عصاره هسته انگور

عصاره هسته انگور درمان سرطان نیست. تحقیقات بسیاری نشان داده که آنتی اکسیدان ها ضد سرطان اند و از بروز همه نوع سرطانی جلوگیری می کنند. تحقیقات نشان داده افرادی که ویتامین E و سلنیوم کمتری مصرف می کنند ، یازده برابر بیشتر در معرض سرطان هستند. PCO موجود در هسته انگور خیلی مفیدتر از ویتامین E است و در عین حال از تخریب DNA سلولی هم جلوگیری می کند.

– مصرف عصاره هسته انگور در بهبود آسم و آمفیزم مؤثر است.
– از پوسیدگی دندان پیشگیری می کند و باعث می شود لثه ها سفت و صورتی رنگ باقی بمانند. اخیرا ثابت شده است که مصرف کشمش از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند، زیرا دارای موادی است که تعداد میکروب های مولد پوسیدگی را کاهش می دهد.
– عصاره هسته انگور در درمان آب مروارید و آب سیاه موثر است.
– از ایجاد پلاک در عروق خونی پیشگیری می کند.

عصاره هسته انگور دندان ها و لثه ها را حفظ می کند
طبق گزارش دندانپزشک ها مصرف انگور و عصاره هسته انگور در سلامت دندان و لثه ها بسیار مؤثر است ، زیرا آنتی اکسیدان موجود در آن از خرابی دندان جلوگیری می کند و موجب می شود لثه ها سفت و صورتی رنگ باقی بمانند. پس مصرف انگور در مبتلایان به عفونت های دهان بسیار مفید است.

حتی اخیراً ثابت شده است که مصرف کشمش از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند ، زیرا دارای موادی است که تعداد میکروب های مولد پوسیدگی را کاهش می دهد.

میزان مصرف عصاره هسته ی انگور
عموماً به شکم کپسول های 50 تا 100 میلی گرمی موجود است. مناسب ترین دوز( مقدار ) آن برای افراد بالغ 150 تا 200 میلی گرم (50 میلی گرم به ازای هر 35 کیلو از وزن بدن) در روز می باشد. در اروپا OPCS عموماً به صورت کپسول هایی تا 300 میلی گرم در روز برای درمان ادم، آلرژی ، التهابات ، پیری پوست و اختلالات عروق تجویز می شود. این عصاره یک ساعت پس از مصرف به طور کامل جذب می شود و نیمی از مقدار اولیه آن تا 7 ساعت پس از مصرف همچنان در بدن عمل می کند.

سلامت چشم ها با هسته انگور
تحقیقات نشان می دهد PCO موجود در هسته انگور از اثر تخریبی رادیکال ها جلوگیری کرده و موجب سلامت پروتئین کلاژن سلول های بینایی می شود. مصرف PCO به شدت موجب بهبود افراد مبتلا به هر نوع عارضه سلول های بینایی خصوصاً تحلیل لکه چشم می شود. از این رو عصاره هسته انگور در درمان آب مروارید و آب سیاه موثر است.

سلامت ریه ها با مصرف عصاره هسته انگور
در بهبود آسم و آمفیزم مؤثر است. همچنین گزارش شده مصرف PCO موجود در عصاره هسته انگور عفونت های تنفسی، سرفه و خلط سینه را بهبود می بخشد.

یبوست را درمان می کند.
– فرایند پیری را کند می کند و پوست را شاداب نگه می دارد.
– سطح هوشیاری را افزایش می دهد.
– عصاره هسته انگور عفونت های تنفسی، سرفه و خلط سینه را بهبود می بخشد.
– گردش خون را بهبود می بخشد.

کاهش بیماری های قلبی و عروقی با روغن هسته انگور
می دانید که اکسیداسیون LDL – کلسترول یا کلسترول بد عروق را سفت می کند و احتمال سکته را به شدت بالا می برد و حتماً شنیده اید که ویتامین E ضد سکته است . اثر عصاره هسته انگور 50 برابر ویتامین E است. با مصرف عصاره هسته انگور کلسترول کاهش می یابد و فشار خون نیز کم می شود.

خواص آنتی اکسیدانی عصاره هسته انگور بسیار قوی تر از ویتامین های E و C موجود در آن عمل می کند. این آنتی اکسیدان ها، به هنگام افزایش فعالیت آنزیم های پوستی، به ترمیم نسوج ارتباطی کمک می کنند.

خاصیت عصاره دانه انگور
مضرات عصاره هسته انگور

تاکنون هیچ واکنش مسمومیت زا ، جهش ژنی ، سرطان زا یا اختلالات جنینی ناشی از مصرف این عصاره گزارش نشده است، اگر چه به دلیل نفوذپذیری بالای OPCS از جدار رگ های خونی، احتمال دارد مصرف این عصاره به همراه داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین، باعث خونریزی شود. در افراد حساس به فرآورده های انگور حالت تهوع ، اختلالات معده و کهیر موقت در پوست ، از عوارض جانبی احتمالی این عصاره است.

نظر به این که هیچ مدرک بالینی دال بر خاصیت درمانی قطعی از عصاره ی هسته ی انگور در دست نیست لازم به نظر می رسد که بیماران مبتلا به سرطان ، دیابت، امراض قلبی- عروقی و … تنها با مشورت با پزشک معالج خود اقدام به جایگزینی این عصاره با داروهای مصرفی خود کنند.

این عصاره به خاطر داشتن خواص آنتی اکسیدانی چروک های پوست ناشی از افزایش سن، رژیم های نادرست غذایی و کشیدن سیگار و .. را کاهش داده و تغذیه مفیدی برای پوست محسوب می شود.

عصاره هسته انگور، پوست را در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند و از چروک شدن و ایجاد سرطان در آن جلوگیری می کند. این ماده موجب تقویت بافت پیوندی پوست و حفره های چربی شده و موجب جوانی پوست می شود. افرادی که از این عصاره استفاده کرده اند، گفته اند که موجب پر شدن پوست و کاهش اثر زخم های قدیمی و ترک های حاصل از لاغر شدن بعد از چاقی و گلوله های چربی خصوصا در ران ها شده است.

منابع: kadbanoo.net و تبیان و همشهری آنلاین

مطالب مرتبط