خواص دسر ماست میوه ای

رضا صادق زاده

خواص ماست میوه ای، دسر ماست میوه ای
در صورتی که از میوه در ماست استفاده شده باشد، ارزش غذایی محصول به طور قابل ملاحظه ای بالا می رود
شیر مورد استفاده هر چه تازه تر و از لحاظ میکروبی در وضعیت مطلوب تری باشد، ماست تولید شده، از بافت و انسجام بهتری برخوردار بوده و ظاهری قابل قبول را ارایه می کند.

طرز تهیه دسر ماست میوه ای (شاتوت)
ماست در گروه لبنیات قرار دارد و گاهی مصرف آن نسبت به شیر بیشتر توصیه می شود، زیرا سیستم گوارشی بعضی افراد نسبت به قند لاکتوز موجود در شیر حساسیت دارد، ولی این لاکتوز در تبدیل به اسید لاکتیک می شود و دیگر حساسیت به وجود نمی آورد.

از طرف دیگر، کلسیم ماست راحت تر از شیر جذب بدن می شود، چون PH ماست پایین تر است و کلسیم در آن به صورت محلول درمی آید. همان طور که می دانید، ماست میوه ای ترکیبی از ماست و است و در واقع خواص تغذیه ای هر دو گروه را دارد.

خواص ماست میوه ای

ماست میوه ای یک دسر محسوب می شود که با توجه به خواص سودمند میوه و ماست هنگامی که به صورت مخلوط در رژیم غذایی مصرف شوند، افراد از خواص هر دو بهره مند می گردند.این دسر دارای کربوهیدرات، پروتئین و چربی می باشد که متناسب با درصد چربی ماست استفاده شده و مقدار میوه مورد استفاده در آن، انرژی آنها متفاوت می باشد.

با توجه به ترکیب ماست میوه ای (از میوه و ماست)خواص هر یک توضیح داده می شود.خواص میوه: میوه ها دارای قند و شیرینی طبیعی، غنی از ویتامین و فیبر و دارای کالری پایین می باشند و یک میان وعده مفید محسوب می شوند.ویتامین C و فیتوکمیکال های موجود در میوه دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشند

که مانع از آسیب رادیکال های آزاد به سلول های بدن می شوند و از بیماری های ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می نمایند.فیتوکمیکال های موجود در میوه همچنین دارای خواص ضدآلرژی، ضدویروسی و ضدالتهابی می باشند.اسید فولیک موجود در میوه در تکثیر گلبول های قرمز و پتاسیم آن در تنظیم فشارخون مؤثر می باشد

ماست میوه ای، مفید یا مضر؟
اگر فرض را بر این بگذاریم که میوه طبیعی به ماست اضافه می شود به عنوان مثال توت فرنگی به ماست اضافه شود، از آنجا که توت فرنگی سرد است و ماست نیز طبع سرد دارد، مصرف چند غذای سرد با هم اشکال دارد.

خوردن میوه همراه با ماست به ویژه در افرادی که معده های سرد و نفاخ دارند، دستگاه گوارش را دچار مشکل می کند و اگر برای طعم دار کردن ماست، اسانس اضافه می شود ما نمی توانیم بگوییم که آیا این اسانس ها قابل اطمینان است یا خیر. در کل مصرف میوه همراه ماست یا شیر توصیه نمی شود مگر از مغز میوه هایی مانند بادام، پسته و… همراه شیر یا ماست استفاده شود.

به عنوان مثال ماست و خیار با کمی مصلح آن، کشمش و گردو، مصرف می شود اما نمی توان ماست را همراه با آناناس یا توت فرنگی استفاده کرد

ماست باکتری هایی دارد که سبب افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن می شود. این باکتری ها همچنین کلسترول خون را پایین می آورند و فشار خون را تنظیم می کنند، بنابراین ماست برای کسانی که چربی و فشار خون بالا دارند، بهترین انتخاب است.

چرا ماست میوه ای خوب است؟
میوه ها تاثیر مثبتی روی مغز انسان می گذارند. برای مثال، تاثیر مثبت میوه بر تقویت حافظه و یادگیری سریع مطالب به اثبات رسیده است.
علاوه بر این، میوه ها دارای فیبر فراوان هستند و فیبرها از بروز چاقی، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کنند. تولید ماست میوه ای در دنیا بسیار رایج و پرطرفدار است.

طرز تهیه و تولید ماست خانگی
فیبر موجود در میوه در کاهش وزن، حرکات منظم روده ای جلوگیری از گرسنگی، کاهش کلسترول و چربی خون دارای نقش می باشد و موجب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی می گردد.خواص ماست: ماست یکی از فرآورده های لبنی است که از تخمیر باکتریایی شیر تهیه می شود. تخمیر لاکتوز توسط این باکتری ها سبب تولید اسید لاکتیک می شود و با تأثیر آن بر روی پروتئین شیر موجب ایجاد حالتی بافت مانند در ماست می گردد.

ماست منبع خوب پروتئین، کلسیم، ریبوفلاوین و ویتامین B6 می باشد.ماست در مقایسه با شیر دارای خواص تغذیه ای بیشتری است و افرادی که به مقدار کم دارای عدم تحمل به لاکتوز می باشند می توانند ماست مصرف کنند، زیرا مقدار زیادی از لاکتوز موجود در شیر توسط باکتری های ماست تبدیل به اسید لاکتیک می شود

منابع: پرشین وی و تبیان و جام جم آنلاین

مطالب مرتبط