خواص جعفری: چند خاصیت فراوان جعفری برای بدن

رضا صادق زاده

هرچه از خواص گیاه جعفری بگوییم کم است این سبزی پرخاصیت برای سلامتی بدن بسیار مفید است البته جعفری مضرات کمی هم دارد که در ادامه خواهید دید

همه چیز درباره جعفری

جعفری یک نوع سبزی خوردنی است که در طب سنتی با نام حزاء بری معروف است در این سبزی استفاده های بسیار زیادی در آشپزی و تزیین غذاها می باشد. جعفری هم به صورت تازه و هم به صورت خشک شده مصرف میشود.

مصرف جعفری تاثیر بسیار مهمی در سلامت بدن دارد. روغن های فرار و فلاوونوئیدهای درون جعفری دو جزء مهم این سبزی برای سلامتی بدن انسان میباشند. نکته مهم در مورد این سبزی این هست که دانه ، برگ و ریشه اش قابل مصرف می باشند.

خواص جعفری

جعفری؛ آنتی اکسیدانی قوی

فلاوونوئیدهای داخل جعفری مخصوصا لوتئولین(luteolin) از تخریب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد اکسیژن پیشگیری می کنند. از این رو در مطالعات انسانی از عصاره غلیظ جعفری به عنوان یک ماده غذایی که ظرفیت آنتی اکسیدان بدن را بالا برده، استفاده می شود.

جعفری دارای غلظت بالایی از کاروتنوئیدهای پیش ساز ویتامین A، مخصوصا بتا کاروتن است. بتا کاروتن، یکی دیگر از آنتی اکسیدان های مهم هست. جعفری علاوه بر روغن های فرار و فلاوونوئیدها، منبع بسیار خوب ویتامین C و ویتامین A میباشد که برای پیشگیری از ابتلا به بیشتر بیماری ها حیاتی هستند.

بهبود سریع سرخک

جعفری می تواند سرعت سرخک را افزایش داده و باعث شود زودتر بهبود پیدا شود. توصیه شده است به کودکانی که مبتلا به سرخک هستند سوپ جعفری بدهید تا سرعت بیماری را افزایش داده و سریعتر لکه های سرخ رنگ ظاهر شوند و در نتیجه زودتر بهبود یافته.

– اگر از بوی بد دهانتان خسته شدید، روزانه چند برگ جعفری را به مدت یک ربع جویده و سپس بیرون ریخته و بعد از آن یک عدد سیب بخورید.
– شستن پوست صورت با جوشانده یک دسته برگ جعفری در یک لیتر آب، پوست را شفاف خواهد کزد.

جعفری برای قلب سالم

مصرف مواد غذایی غنی از اسید فولیک مانند جعفری هم برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی و دیابت، و هم برای افرادی که می خواهند از این بیماری ها جلوگیری کنند، بسیار مفید است. جعفری یک منبع خوب اسید فولیک، یکی از مهم ترین ویتامین های گروه B هست. این ویتامین تاثیرات متعددی را در بدن به عهده دارد.

– از جعفری به عنوان مسکن، برای کم کردن تب نیز استفاده می شود؛ در ضمن در رفع ناراحتی های ریوی نیز مؤثر می باشد.
– با توجه به اینکه جعفری سرشار از ویتامین C و آهن هست، برای درمان کم خونی توصیه می شود.

روغن های فرار درون جعفری مخصوصا میریستیسین، از شکل گیری و تشکیل تومورها(مخصوصا تومورهای ریه) جلوگیری می کنند. دومین جزء اصلی آن، فلاوونوئیدها می باشند. از ترکیبات مهم این دسته که در جعفری یافت می شود، می توان آپیئین(apiin)، آپیجنین(apigenin)، کریسواِریول(crisoeriol) و لوتئولین(luteolin) را اسم برد.

خواص جعفری

حساسیت پوستی

از مضرات جعفری در بعضی افراد خاص این است که می تواند باعث ایجاد حساسیت هایی در بدن انسان شود. توجه داشته باشید در برخی افراد خاص احتمال دارد بعد از مصرف جعفری پوست نسبت به نور خورشید حساس شود و این امر باعث خارش و جوش زدن پوست خواهد شد.

جعفری و اگزالات ها

جعفری دارای اگزالات هست. زمانی که مقدار اگزالات ها در بدن بالا می رود، مشکلاتی برای بدن اتفاقمی افتد. به همین علت ممکن است افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و کیسه صفرا ، از خوردن این سبزی اجتناب کنند. در مطالعات آزمایشگاهی دیده شده است که اگزالات می تواند با جذب کلسیم در بدن تداخل نماید.

توصیه های تغذیه ای

جعفری یک منبع بسیار مفید ویتامین A ، ویتامین C و ویتامین K است. به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک می باشد.

– جعفری گیاهی است که همه قسمت های آن شامل دانه، برگ و ریشه مورد استفاده دارویی می باشد.
– جعفری اشتهاآور، مقوی معده، هضم کننده غذا، بادشکن و صفرابر است.

جعفری؛ از بین برنده بوی بد دهان

اگر بعد از مصرف بعضی مواد غذایی مثل سیر یا پیاز، متوجه بوی بد دهان تان شدید، جویدن مقداری جعفری تازه، به خوشبو شدن دهانتان کمک زیادی خواهد کرد. روش دیگری که بدین منظور اثر دارد، جوشاندن آرام یک مشت برگ جعفری به همراه چند عدد میخک در یک لیوان آب هست.

درمان کم خونی

از آنجایی که جعفری هم آهن و هم ویتامین C فراوانی دارد، می تواند به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن کمک بسیاری نماید، زیرا ویتامین C ، موجب افزایش جذب آهن خواهد شد.

خواص جعفری: چند خاصیت فراوان جعفری برای بدن

منابع: hamdore.com، hamshahrionline.ir، تبیان
مطالب مرتبط