خواص بیشمار تخم هندوانه برای پوست

رضا صادق زاده

خواص تخم هندوانه
تخمه هندوانه برای سلامت پوست مفید بوده و منبع خوبی از منیزیم است
در تخم هندوانه به دلیل وجود اسیدهای چرب، لکه های پوستی از بین می رود و به سفت شدن پوست و از بین بردن چین و چروک آن کمک بسیار زیادی می کند

تخم هندوانه و درخشان کردن پوست

دانه های هندوانه برای درخشان و شفاف کردن پوست هم خوب هستند و زیبایی تان را برای سالهایی که در پیش رو دارید حفظ خواهند کرد. ویتامین C موجود در تخم هندوانه به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای حفظ پوست در برابر آسیب های رادیکال آزاد که فرایند پیری را تسریع می کنند، عمل می کند.

تاثیر تخم هندوانه کنترل فشار خون
تخم هندوانه پروتئین بسیار بالایی دارد که از اسیدهای آمینه ی گوناگونی تشکیل شده است. یکی از این اسید آمینه ها، آرژنین است. هر چند بدن خودش مقداری آرژنین تولید می کند اما مصرف آرژنین بیشتر از راه تغذیه، به تنظیم فشار خون و حتی درمان بیماری عروق کرونر قلب کمک خواهد کرد. منیزیم موجود در دانه های هندوانه نیز برای تنظیم فشار خون مفید است. کمبود منیزیم در بدن منجر به افزایش فشار خون خواهد شد. همچنین پایین بودن سطح منیزیم در بدن، که یک ماده ی مغذی مهم در کنترل فشار خون است، می تواند موجب کاهش سطح پتاسیم هم بشود.

خواص تخم مرغ و مضرات مصرف تخم مرغ
تخم هندوانه به دلیل ترکیبات مفیدی که دارد به درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها کمک می کند. کمک به سلامت و زیبایی پوست از جمله فواید تخم هندوانه است.

تخم هندوانه به صورت خشک شده و تازه خواص یکسانی دارد ولی خشک شده آن پر کالری تر است. همچنین تخم این میوه دارای پروتئین و انواع ویتامین ها و مواد معدنی است.

مضرات خوردن هندوانه
هیچگاه هندوانه را ناشتا نخورید. مصرف هندوانه بلافاصله بعد از خوردن غذا باعث اختلال هضم می‌شود. اگر اشخاص سرد مزاج هندوانه بخورند امکان تضعیف قوه باء و درد مفاصل دارند.

خوردن هندوانه برای اشخاص سرد مزاج، تولید درد مفاصل می کند و در این موارد خنثی کننده ی زیان هندوانه،‌عسل و قند و امثال آن است.
زیاده روی در خوردن هندوانه برای طحال زیان آور است. خوردن هندوانه در افرادی که آلرژی یا حساسیت فصلی یا غذایی دارند ممنوع است.

کاهش چربی بدن با دانه های هندوانه
دانه های هندوانه سرشار از ترکیبی به نام سیترولین هستند که به اسید آمینه ی آرژنین متابولیسم می شود. آرژنین برای کاهش سرعت ِ ذخیره ی چربی در بدن سودمند است. تخم هندوانه کالری کمی دارد که برای کاهش وزن مفید است. این دانه ها چربی بسیار کمی دارند اما این چربی، چربی های تک غیراشباع و چندغیراشباع هستند که سالمند. مصرف مغزهای برشته ی تخم هندوانه به عنوان اسنک، به کنترل چربی بدن تان کمک خواهد کرد. هر چند تقریبا ۳۰ گرم از این مغزها، حدودا ۱۵۸ کالری دارد اما نگران نباشید. شما نمی توانید ۴۰۰ دانه (همان ۳۰ گرم) را یکجا بخورید!

تخم های هندوانه را چطور برشته کنیم
بیشتر افراد، بافت و طعم تخم های خام هندوانه را دوست ندارند، اما از نوع برشته ی آنها لذت می برند.

تخم های هندوانه را کاملا آبکشی کرده و بگذارید خشک شوند. دانه ها را یک شب در آب بخیسانید. چند روز صبر کنید تا دانه ها جوانه بزنند. پوست رویی ِ سفت و سیاه را از دانه جدا کنید، سپس مغزها را در فر یا زیر آفتاب خشک کنید. مغزها را در سینی فر پخش کرده و کمی روغن زیتون به آنها بپاشید و کمی هم نمک بزنید و در درجه ی ۳۲۵ فارنهایت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آنها را برشته کنید. بگذارید خنک شود و بعد به عنوان یک اسنک سالم و مقوی نوش جان کنید. می توانید کمی پودر دارچین هم بزنید یا ترکیبی از آبلیمو و فلفل قرمز روی مغزهای برشته شده بریزید تا طعم دارتر شوند.

فواید خوردن هندوانه
هندوانه از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است . گرما را برطرف می کند و بهترین میوه تابستان است .
خوردن هندوانه مدر است و به پائین آوردن فشار خون کمک می کند .
خوردن هندوانه معده را تقویت می کند .
پوست سفید داخل هندوانه برای زخم گلو و دهان بسیار موثر است .
مغز تخمه هندوانه کرم های معده و روده را از بین می برد .

خوردن هندوانه برای ورم مثانه مفید است .
خوردن هندوانه بدن را تازه شاداب می کند .
خوردن هندوانه برای اشخاص گرم مزاج بسیار خوب است .
آب هندوانه مخلوط با سکنجبین علاج کننده یرقان و دفع کننده سنگ کلیه است .
برای خنک کردن بدن در روزهای گرم تابستان هندوانه را با شکر بخورید.

برای برطرف کردن تب و اخلاط بدن هندوانه را با شیر خشت بخورید .
برای رفع خارش بدن هندوانه را با تمبر هندی بخورید .
هندوانه را باید همیشه بین دو غذا خورد یعنی تقریبا سه ساعت بعد از غذا و یکساعت قبل از غذا . زیرا اگر بلافاصله بعد از غذا خورده شود در هضم غذا اختلال ایجاد می کند همچنین نباید آنرا با میوه های دیگر مخلوط کرد زیرا تولید نفخ شکم می کند.

مزایای تخمه هندوانه برای دیابت، فشار خون و سلامتی
تخمه هندوانه (به انگلیسی : watermelon seeds) برای سلامت و زیبایی پوست، درمان جوش صورت و کمبود آهن بدن و کنترل فشار خون بسیار مفید است. همچنین این تخمه برای کسانی که می خواهند چاق شوند نیز می تواند مفید باشد.

خواص تخمه کدو حلوایی برای بدن
تقریبا نصف یک تخم هندوانه حاوی مقدار روغنی است که ۲۰ درصد آن اسید چرب اشباع و باقی آن چربی های غیراشباع از جمله اسید چرب امگا۶ است. یک فنجان تخمه هندوانه خشک شده تقریبا حاوی ۵۰ گرم چربی است که ۸۰ درصد میزان توصیه شده در روز را تشکیل می دهد. برای همین تخمه هندوانه منبعی مهم برای کالری و انرژی است.

– کمبود پروتئین کاملا رایج است و بیماری هایی مانند ماراسموس و کواشیورکور در کشورهای فقیرتر دنیا منجر می شود. تخمه هندوانه میزان زیادی پروتئین دارد و می تواند برای مبارزه با کمبود پروتئین بی نهایت مفید باشد. یک فنجان تخمه هندوانه خشک شده حدود ۳۰ گرم پروتئین تامین می کند. پروتئین و آمینو اسیدهای آن برای رشد و ترمیم عضلات، پوست، و بافت های پیوندی و نیز برای ساختن آنزیم ها حیاتی است. هم چنین پروتئین برای داشتن ناخن هایی بلند و مقاوم لازم است.

فواید تخم هندوانه
– دمنوش تخمه هندوانه به عنوان یک ادرارآور طبیعی عمل می کند. می توان از آن برای پاکسازی کلیه استفاده کرد. ادوارد کیسی شخصی بود که این دمنوش پرطرفدار را در دهه ی ۱۹۴۰ درست کرد. می توان از این دمنوش برای درمان افرادی که از عفونت های ادراری رنج می برند و نیز برای دفع سنگ کلیه استفاده کرد.

فشارخون را با تخمه هندوانه کنترل کنید
تخمه هندوانه به دلیل دارا بودن منیزیم و اسیدآمینه آرژنین برای بیماری های قلبی بسیار مفید است. تخمه هندوانه سرشار از منیزیم می باشد و 100 گرم از آن 139 درصد از نیاز روزانه منیزیم را تامین می کند. منیزیم یک ماده معدنی است که در بدن برای عملکرد صحیح قلب، فشارخون نرمال، عملکرد صحیح سیستم ایمنی، جلوگیری از گرفتگی عضلات، متابولیسم انرژی و … کاربرد دارد.

تخمه هندوانه سرشار از نیاسین می باشد که باعث قدرت ارتجاعی مناسب در پوست، سفت شدن پوست، محو خط و چین چروک ها، از بین بردن لکه های سیاه، رفع خارش و زرد شدگی پوست می شود.

بسیاری از افراد هندوانه را مصرف می کنند ولی دانه های آن را دور می ریزند. در بسیاری از کشورهای آسیایی تخمه های هندوانه جمع آوری می شوند، طی فرآیندهای مخصوص خشک می گردند و سپس آن ها را به صورت بو داده در بازارها عرضه می کنند. این تخمه ها یکی از میان وعده های معمول مردم مصر است و در تهیه نان ها، سوپ ها و بسیاری از غذاها کاربرد دارد. در بسیاری از کشورهای آفریقایی نیز روغن این دانه ها استخراج می شود و در ترکیب بسیاری از محصولات آرایشی و پوستی به کار می رود.

تخم هندوانه خشک و تفت داده شده می تواند به عنوان یک میان وعده غنی مورد استفاده قرار گیرد. در هر میان وعده این تخم 30 گرم پروتئین وجود دارد که 61 درصد از انرژی روزانه ما را تأمین می کند.

مضرات و خواص هندوانه برای بدن
پروتئین موجود در تخم هندوانه دارای آرژنین و انواع اسیدهای آمینه است؛ همچنین تخم هندوانه در بسیاری از فرآیندهای رشد قد، تنظیم فشارخون و درمان بیماری های عروق کرونر تأثیر دارد. ویتامین B موجود در این ماده مغذی نیز در سوخت و ساز بدن مؤثر است و در افراد احساس آرامش ایجاد می کند.

 

حفظ سلامت قلب با تخمه هندوانه
مصرف تخم هندوانه تضمین کننده ی سلامت قلب شماست. این دانه ها سرشار از چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع هستند که به پیشگیری از حمله ی قلبی و سکته ی مغزی کمک می کنند. این چربی های سالم همچنین سطح کلسترول بد خون تان را پایین می آورند. ضمنا، تخم های هندوانه حاوی مقادیر مناسبی از پتاسیم هستند که به مبارزه با بیماری قلبی و حفظ سلامت قلب کمک می کند. اسید آمینه ی سیترولین و آرژنین موجود در تخم هندوانه به حفظ سلامت عروق، جریان خون و عملکرد کلی قلبی و عروقی کمک می کند.

فواید تخمه‌ هندوانه برای سلامت بدن
میزان کالری پایین: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۸ گرم تخمه هندوانه حاوی ۱۵۸ کالری است که با ۲۸ گرم چیپس سیب‌زمینی، کالری مشابهی دارد اما نکته قابل توجه این است که ۲۸ گرم تخمه هندوانه تقریبا ۴۰۰ دانه تخمه می‌شود که مقدار آن برای خوردن در یک وعده واقعا زیاد است در حالی که ۲۸ گرم چیپس سیب زمینی فقط ۱۵ عدد چیپس می‌شود که اغلب افراد در یک نوبت بیشتر ازاین تعداد چیپس می‌خورند.

منیزیم: یکی از چندین نوع ماده معدنی موجود در تخمه هندوانه منیزیم است. در هر چهار گرم از تخمه هندوانه ۲۱ میلی‌گرم منیزیم وجود دارد. این ماده معدنی برای بسیاری از عملکردهای بدن ضرورت دارد و مصرف روزانه ۴۰۰ میلی‌گرم از تخمه هندوانه توصیه می‌شود. همچنین در حفظ سلامت و عملکرد اعصاب، عضلات از جمله قلب و استخوان‌های نقش حیاتی دارد.

منابع: برترین ها – bartarinha.ir
نبض ما – nabzema.com

مطالب مرتبط