خواص آب گلابی و مضرات آن

رضا صادق زاده
خواص آب گلابی

خوردن بیش از حد آب گلابی برای افراد سرد مزاج و افرادی که معدۀ ضعیفی دارند مضر است. گلابی تقویت کنندۀ دستگاه گوارشی است

گلابی مانند دیگر میوه ها منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست که بیشتر آن ها در پوست این میوه قرار دارند. گلابی همچنین حاوی ویتامین ث است و از نظر پتاسیم غنی می باشد. این میوه التیام زخم ها را نیز تسریع می کند. برای بهره مندی بیشتر از خواص این میوه، آن را به صورت اسموتی مصرف نمایید.

گلابی میوه ای است سبز یا زرد رنگ ، آبدار و مخروطی شکل که دارای طعمی خوش و معطر است. گلابی را شاه میوه یا آمرود هم می نامند و به میوه پیوندی و شاداب آن شاه آمرود گویند. گیاه گلابی بومی آسیای غربی و اروپای شرقی مخصوصاً نواحی شمال غربی ایران و کوههای قفقاز می باشد. گلابی بعد از سیب مهم ترین میوه دانه دار دنیا و ایران به شمار می آید. گلابی را در زبان عربی سَفرجَل یا عَرمُوط و در زبان انگلیسی PEAR می گویند.

خواص خیار | خاصیت درمانی و غذایی خیار
به گزارش طه پخش بزرگسالان باید روزانه یک و نیم تا دو واحد میوه مصرف کنند. میوه ای مانند یک گلابی یا یک موز، یک واحد میوه تلقی می شود. یک فنجان آبمیوه یا یک فنجان توت یا انگور نیز یک واحد میوه به حساب آمده و نیاز روزانه ی شما به میوه را تأمین می کند. اما متأسفانه بیشتر افراد روزانه این مقدار میوه مصرف نمی کنند.

خواص آب گلابی برای سلامتی

غنی از آنتی اکسیدان
گلابی مانند دیگر میوه ها منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست. یک گلابی 100 گرمی حدود 27 تا 41 میلی گرم پلی فنول دارد. بیشتر آنتی اکسیدان های گلابی در پوست آن هستند پس قبل از خوردن یا گرفتن آب آن، پوستش را جدا نکنید! نکته ی دیگری که بر میزان آنتی اکسیدان گلابی اثر می گذارد

این است که از کجا آمده! گلابی هایی که در سرزمین یا محله ی خودتان پرورش داده شده اند نسبت به گلابی هایی که کیلومترها سفر کرده اند تا به دست شما برسند، ارزش آنتی اکسیدانی بیشتری دارند.

سرشار از ویتامین C
ویتامین C ویتامینی است که مانند آنتی اکسیدان عمل می کند اما برای تولید کلاژن، تولید سایر آنتی اکسیدان ها در بدن، تولید پروتئین و التیام زخم نیز لازم است. یک عدد گلابی متوسط حدود 10 درصد از نیاز روزانه ی شما به ویتامین C را تأمین می کند.

گلابی مانند دیگر میوه ها منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست. یک گلابی 100 گرمی حدود 27 تا 41 میلی گرم پلی فنول دارد. بیشتر آنتی اکسیدان های گلابی در پوست آن هستند پس قبل از خوردن یا گرفتن آب آن، پوستش را جدا نکنید

مرحم زخم
ترکیبات خاصی که در گلابی وجود دارد در مطالعات حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است. آزمایش روی موش ها نشان داده ترکیبات خاصی در گلابی وجود دارد که برای التیام زخم مفیدند. این تأثیر می تواند به دلیل آنتی اکسیدان های گلابی باشد؛ آنتی اکسیدان ها به التیام زخم کمک می کنند.

منبع عالی پتاسیم
افراد بزرگسال باید روزانه 4700 میلی گرم پتاسیم مصرف کنند اما متأسفانه بیشتر افراد پتاسیم کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند. پتاسیم برای تعادل مایعات بدن، انقباضات عضلانی، سلامت استخوان ها و تنظیم فشارخون ضروری است. یک گلابی حدود 206 میلی گرم پتاسیم دارد که 5 درصد از نیاز روزانه به پتاسیم را تأمین می کند.

بنابراین خوردن تنها یک عدد گلابی در روز نیاز شما به پتاسیم را تأمین نمی کند و به همین دلیل باید میوه ها و سبزی های متنوع و فراوان مصرف کنید.

انواع گلابی

درخت گلابی در برابر سرما از سیب حساس تر است. گل های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می شوند ، به همین دلیل بیشتر در معرض خطر سرمای بهاره قرار می گیرند . در تابستان، گیاه گلابی گرما را بیشتر از سیب تحمل می کند. گل و میوه گلابی در انتهای شاخه ها و سیخک های دو ساله بوجود می آید ، بنابراین هنگام هرس درختان بارور ، باید در حفظ سیخک ها دقت کرد. میزان محصول در باغ های معمولی به 45 تن در هکتار می رسد. تعداد ارقام گلابی موجود در ایران حدود 120 نوع است. مهمترین ارقام بومی عبارتند از :

شاه میوه کرج ، شاه میوه خراسان ، شاه میوه اصفهان ، گلابی نطنز کاشان ، محمدعلی مشهد ، سه فصله کرج ، سیبری ، گلابی پیغمبری .

خواص غذایی ماهی کیلکا
از گلابی های خارجی نیز که کم و بیش در ایران کشت می شوند می توان : آنژو، وینترنلیس، بارتلت، دوشس، ژاندارک، باسه، کولمار، بوره ژیفار و دوینه دوکومیس را نام برد. بارتلت که در اروپا بنام ویلیامز مشهور است، مهم ترین و پر کشت ترین گلابی در دنیا به شمار می رود.

یک نوع گلابی جنگلی که در کهکیلویه می روید و تخم آن زیاد است را انجوجک می نامند. میوه آن قابل استفاده نیست، ولی زمانی که میوه روی خاک می افتد و می پوسد، تخم آن را جمع آوری می کنند که استفاده درمانی زیادی دارد.

مضرات آب گلابی

مضرات آب گلابی

خوردن بیش از حد آب گلابی برای افراد سرد مزاج و افرادی که معدۀ ضعیفی دارند مضر است؛ چرا که در صورت مصرف زیاد دچار نفخ معده می شوند.
این ماده را روزانه یک لیوان و با در نظر گرفتن طبع فرد تا سه لیوان در روز نیز می توان آشامید.

بهتر است پس از خوردن گلابی آب سرد ننوشید ، زیرا در افراد حساس ایجاد نفخ می کند
هضم پوست گلابی کمی مشکل است، از این رو کسانی که معده ضعیفی دارند آن را با پوست نخورند یا آن را بصورت کمپوت مصرف کنند.

با گلابی اسموتی تهیه کنید تا از فیبر آن نیز استفاده کنید

یک گلابی تقریباً 24 درصد از نیاز روزانه ی شما به فیبر را پاسخ می دهد. آب گلابی، بیشتر فیبرهای گلابی را ندارد. اما اسموتی برخلاف آبمیوه، شامل خود میوه شده و فیبر نیز دارد. با گلابی، بلوبری، موز و دارچین می توانید اسموتی بسیار خوشمزه ای درست کنید.

فرق میوه ی کامل و آبمیوه
تأثیری که نوشیدن آبمیوه بر بدن دارد با خوردن میوه ی کامل متفاوت است. مطالعاتی انجام شد تا تأثیر میوه یا آبمیوه بر ریسک دیابت نوع دوم بررسی شود. دانشمندان دریافتند مصرف بیشتر میوه های به صورت کامل، مانند سیب و گلابی، تا حدود زیادی می تواند ریسک دیابت نوع دوم را کاهش بدهد.

اما مصرف زیاد آبمیوه منجر به افزایش ریسک دیابت نوع دوم خواهد شد. شما علاوه بر نوشیدن آبمیوه می توانید خود گلابی را در اسموتی ها و سالادها استفاده کنید یا به عنوان تاپینگ ماست و جو دوسر آن را بکار ببرید.

خواص درمانی آب گلابی

آب گلابی Pirus comrunis (آرمود) از میوه آن تهیه و به عنوان ترکیبی آرام بخش و نشاط آور استفاده می شود. این ماده غذایی خون را تصفیه می کند و دافع سموم بدن است و در درمان تنگی نفس و سرفه های ممتد می توان از آن استفاده کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، آب گلابی تقویت کنندۀ دستگاه گوارشی است و در درمان مسمومیت های غذایی تأثیر بسزایی دارد.

امام صادق (ع): گلابی معده را پاک و آن را تقویت می کند همچنین خوردن گلابی در حال سیری سودمندتر از خوردن آن در حال گرسنگی است. کسی که دلش گرفته و اندوهناک است ، باید گلابی را بعد از غذا بخورد.”

منابع: بیتوته -> beytoote.com، azmanbepors.com
مطالب مرتبط