استفراغ و اسهال، شایع ترین بیماری تابستان

رضا صادق زاده

با توجه به فصل تابستان و افزایش فعالیت برخی میکروب ها اسهال و استفراغ از شایع ترین بیماری های گوارشی فصل گرم سال است

اسهال در تابستان، اسهال و استفراغ در فصل گرم

اسهال و استفراغ، بیماری شایع فصل تابستان

اسهال و استفراغ و مسمومیت های غذایی را از شایع ترین بیماری های فصل تابستان عنوان كرد و گفت: وارد شدن میكروب و ویروس به دهان از طریق غذا، منجر به عفونت دستگاه گوارش می شود كه معمولا به صورت اسهال و گاهی به صورت درد شكم، تهوع، ضعف و بی حالی خود را نشان می دهد.

از آنجا كه عوامل این بیماری از طریق دهان وارد بدن می شوند، بهترین راه مقابله با آن، رعایت بهداشت تغذیه ای است. بر این اساس لازم است كه مواد غذایی از مكان های سالم و بهداشتی تهیه شوند. همچنین غذاهای مانده كه احتمال آلودگی در آن ها زیاد است مانند انواع غذاهای سس دار باید با احتیاط بیشتری مصرف شوند. در مجموع بهتر است از غذاهای تازه استفاده شده و مواد غذایی بیرون از یخچال نگهداری نشوند.

یکی از شایعترین بیماری ها در فصل تابستان بویژه در کودکان، بیماری اسهال است. دلیل آن نیز گرمای هوا، افزایش میزان آلاینده ها به دلیل گرمای هوا و بی مبالاتی بچه ها در این فصل، مانند خوردن خوراکی و میوه با دست نشسته و عدم رعایت بهداشت است.

کارشناسان و متخصصان تغذیه، عفونت های روده ای را از بیماری های رایج فصل تابستان می دانند که کودکان و سالمندان را به عنوان آسیب پذیرترین افراد جامعه بیش از هر گروه سنی دیگری تهدید می کنند.

از آنجا که بیماری های شایع در ماه های گرم سال اغلب هنگام مسافرت و در مکان های تفریحی و گردشی بروز می کنند، لذا بهتر است غذاها در منزل تهیه گردند یا از رستوران ها و اغذیه فروشی های معتبر خریداری شوند. اصلی ترین راه انتقال باکتری ها، ویروس ها و انگل ها، دهان است.

ابتلا به اسهال و استفراغ با گرمی هوا
اسهال و استفراغ در اغلب موارد خود به خود بهبود می یابد، لذا از مصرف آنتی بیوتیك در درمان این بیماری پرهیز شود. لازم است همزمان با این بیماری، آب از دست رفته ی بدن جبران شود. خوردن مایعات، بهترین روش جایگزینی آب از دست رفته بدن است؛ بنابراین لازم است فرد در حد تحمل و در فواصل معین از مایعات استفاده كند. اما چنان چه فرد از تهوع زیادی برخوردار است، می توان از طریق رگ و تزریق سرم، به نحوی آب بدن را جبران كرد.

به استثنای آن که فیبر زیاد غذا همچنین شامل سایر مواد مغذی با ارزش نیز می شود. این حالت احساسی را به وجود می آورد برای خوردن غذاهایی که حاوی فیبر است مانند:غلات، نخود فرنگی، حبوبات،میوه ها و سبزیجات که اعتماد بیشتری را در زمینه عامل های توده ای فراهم می آورد

شستن دست ها با آب و صابون پس از دستشویی و در مورد کودکان دبستانی پس از بازگشت از مدرسه می تواند در پیشگیری از انتقال عوامل بیماری زا بسیار موثر باشد.

همچنین ضدعفونی کردن میوه ها، بویژه صیفی جات و سبزی ها قبل از مصرف، از مواردی به شمار می رود که رعایت کردن آن باعث کاهش بروز بیماری اسهال در فرد می شود.

اسهال بیماری ای است که نباید با دارو جلوی آن را گرفت یعنی نباید از داروهایی استفاده کرد که اسهال بیمار را کم کند. اسهال فعالیت دفاعی در برابر میکروب وارد شده به بدن است، افزود: در موقع اسهال حرکات روده به دلیل خارج کردن میکروب ها افزایش پیدا می کند که اگر با دارو جلوی حرکات روده گرفته شود، باعث باقی ماندن میکروب در روده شده که در این صورت میکروب تهاجم یافته و وارد سیستم خونی می شود و برای بیمار وضعیت وخیمی را ایجاد می کند.

اگر وزن مدفوع بیش از 200 گرم در روز شود یا تعداد دفعات دفع مدفوع افزایش پیدا کند یا قوام مدفوع شل و آبکی شود، به آن اسهال می گویند که انواع آن شامل اسهال حاد کمتر از دو هفته، مزمن بیش از چهار هفته و مداوم کمتر از چهار هفته است.

اسهال های عفونی بیشتر از نوع حاد هستند اما اسهال های مداوم و مزمن معمولا علت غیرعفونی دارند و بیشتر به دلایل داخلی، نقص آنزیم، سرطان یا بیماری های مزمن گوارشی ایجاد می شوند.

اسهال های ناشی از مسمومیت مواد غذایی جزو اسهال های حاد هستند که گذرا بوده و عامل آن تخم مرغ فاسد، سس فاسد یا برنجی که درون یخچال نگهداری نشده است و با جایگزین کردن آب و الکترولیت بهبود حاصل می شود.

منابع: ایسنا، نمناک و تبیان

مطالب مرتبط