با انگور قرمز از قلب خود محافظت کنید

رضا صادق زاده

محافظت از قلب با انگور قرمز

انگور شرابی یا قرمز خواص فراوانی برای قلب و سایر اندام های بدن دارد که جدیدا دانشمندان کشف کرده اند

محققان آمریکایی اخیرا دریافتند که انگور قرمز حاوی ماده شیمیایی است که می تواند قلب را از خطرات ناشی از پیری محافظت کند. به گزارش مهر، محققان دانشگاه ویسکونسین در انگور قرمز نوعی ماده شیمیایی طبیعی را کشف کردند که قلب را از آسیب های پیری محافظت می کند.

تاثیر ماهی در پیشگیری از بیماری های قلب و عروق
آنها روی گروهی از موش های بزرگسال این ماده شیمیایی که “ریزوراترول” (Resveratrol) نام دارد را آزمایش کردند، تغییراتی را در فعالیت ژنتیکی این موش ها که با پیری مرتبط بود، مشاهده کردند.

این تغییرات شبیه به تغییراتی بود که در گروه دیگری از موش های با رژیم غذایی کم کالری به ثبت رسیده بود. در حقیقت ماده ریزوراترول همانند یک رژیم غذایی کم کالری باعث افزایش طول عمر و کند شدن تاثیرات پیری بر بدن می شد.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته این محققان نکته شگفت انگیز این تحقیق این است که:
ماده شیمیایی “ریزوراترول”(Resveratrol) علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی پرچرب در موش ها می توانست از کاهش عملکردهای قلبی ناشی از فرایند پیری جلوگیری کند.

به تازگی این ماده موجود در انگور قرمز مورد توجه محققان و شرکت های داروسازی قرار گرفته است، به طوری در ماه آوریل گذشته یک شرکت دارویی 720 میلیون دلار برای سنتز این ماده به روش مصنوعی به منظور تولید دارو سرمایه گذاری کرد.

برگرفته از عصر ایران

مطالب مرتبط