انبه باعث تقویت بینایی می شود

رضا صادق زاده

تقویت چشم با ویتامین های انبه
ویتامین A در تقویت بینایی چشم و حفظ سلامتی آن نقش مهمی دارد

انبه خواص زیادی دارد که مهمترین آنها ویتامین A و C است که با خوردن آن بینایی تقویت می شود انبه مانند هویج گوشتی نارنجی رنگ دارد

انبه میوه ای بسیار خوشمزه است که بیشتر وقت ها احتمال دارد طرفداران آن فراموش کنند که خواص بسیار زیادی هم دارد. در ادامه فواید این میوه را توضیح می دهیم و به بعضی نکات جالب در مورد آن و احتیاطات لازم نیز اشاره می شود.میزان بالای ویتامین C و A در به همراه انواع مختلف کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت.

انبه یکی از منابع غنی ویتامین A است. همچنین دارای مقادیر کافی ویتامین C ، ویتامین B ، پتاسیم ، کلسیم و آهن است. ویتامین A در تقویت بینایی چشم و حفظ سلامتی دندان ها، پوست، استخوان، غشاهای مخاطی و بافت های نرم بدن نقش مهمی دارد. میزان بالای ویتامین C و A در انبه به اضافه انواع مختلف کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت.

انبه یک میوه گرمسیری است و اولین بار در هندوستان و نواحی استوایی کاشته شد. در نواحی استوایی درخت انبه چندین بار در سال بار می دهد. انبه نه تنها میوه خوشمزه ای است، بلکه غنی از ویتامین ، املاح و آنتی اکسیدان هاست. دارای فیبر زیادی است، ولی کالری و سدیم آن کم است. فاقد کلسترول و چربی اشباع است.

یک فنجان انبه خرد شده ۲۵ درصد از میزان موردنیاز روزانه از ویتامین A را فراهم می کند که به بهبود بینایی کمک کرده و از شب کوری و خشکی چشم جلوگیری می کند.

خواص و اثرات سلامتی انبه
– از میوه و پوست انبه علاوه بر ترشی و مربا ، عصاره ای درست می کنند که دارای اثر قابض است. همچنین غرغره این عصاره بصورت مخلوط با کمی آب، برای گلودرد مفید است.

ارزش غذایی انبه
یک فنجان (حدود ۲۲۵ گرم) انبه حاوی مواد زیر است:

– ۱۰۵ کالری
– ۷۶ درصد ویتامین C (آنتی اکسیدان و تقویت کننده سیستم ایمنی)
– ۲۵ درصد ویتامین A (آنتی اکسیدان و تقویت کننده بینایی)
– ۱۱ درصد ویتامین B6 به اضافه سایر ویتامین های B (کمک به عملکرد مغز و پیشگیری از بیماری های قلبی)
– ۹ درصد فیبر سالم پروبیوتیک
– ۹ درصد مس (مس یک کوفاکتور برای آنزیم های مهم جهت گلبول های قرمز خون می باشد)
– ۷ درصد پتاسیم (برای متوازن کردن مصرف بالای سدیم)
– ۴ درصد منیزیم

تقویت بینایی با انبه
– پوست آن دارای 15 تا 18 درصد تانن است و یک قاشق چایخوری پوست کوبیده آن به میزان دو مرتبه در روز برای اسهال مفید است.
– انبه ابتدا گس و بعد ترش می شود و در اثر زیاد ماندن بر روی درخت، کم کم شیرین می شود.
– میوه آن بوی خوشی مثل عنبر دارد. دهان را خوشبو کرده و رنگ چهره را باز می کند.
– تقویت کننده جسم ، روح و دستگاه گوارش است.

نصف میوه ی انبه ی متوسط معادل یک واحد میوه است و 70 کالری انرژی دارد. طعم انبه رسیده و تازه شبیه مخلوطی از طعم هلو و آناناس است و بسیار آبدار و خوشمزه می باشد.

توجه: پوست و عصاره انبه حاوی اوروشیول است، ماده شیمیایی موجود در پیچک سمی امریکایی و سماق سمی که می تواند در برخی افراد ایجاد حساسیت کند.

منبع -> تبیان

مطالب مرتبط